Nowości AQForm. Trendy w oświetleniu

Czernichów | TEKST SPONSOROWANY

29 czerwca 2020 | Design | Rzeczy |

Niektóre trendy przemijają szybciej, inne zostają z nami na dłużej. Jest to szczególnie zauważalne w modzie, ale także we wnętrzach. Podobnie jest z oświetleniem, tutaj jednak niezależnie od mody, zawsze warto postawić na użyteczne i funkcjonalne rozwiązania. Polska marka AQForm udowadnia, że ciekawe wzornictwo może iść w parze z funkcjonalnością, a połączenie szkła i technologii to jeden z przykładów trendów, które na dłużej zagoszczą w naszych wnętrzach.

Technologia z nowoczesnym wzornictwem u boku

Wybierając elementy wyposażenia wnętrza, dużą uwagę zwracamy na ich funkcjonalność, a wręcz multifunkcjonalność. W przypadku oświetlenia jest to możliwe! W dobie zaawansowanej technologii LED i inteligentnych systemów sterowania, czy złożonych układów optycznych, najważniejsze jest wyważone połączenie formy i technologii w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały. Na szczęście minęły czasy konieczności wyboru „albo – albo”. Przykładem udanego duo technologii i wzornictwa jest nowa generacja opraw PET, w której ozdobny pierścień odgrywa podwójną rolę: powiększa kąt ochrony i jednocześnie pozwala na zabawę z wykończeniem produktu.

Oświetlenie, które możesz personalizować

Coraz chętniej wybieramy możliwość personalizacji i oryginalne rozwiązania. Produkty skrojone na miarę pozwalają wyraźniej podkreślić styl wnętrza czy charakter mieszkańców. Bardzo szeroka oferta AQForm ułatwia dobranie parametrów lamp idealnie do potrzeb projektu – wybierać można spośród ponad 700 produktów (z których można stworzyć jeszcze więcej kombinacji!). Co więcej, paleta kolorystyczna nie kończy się na katalogu.

– Od 2020 roku proponujemy jako standard wykończenie białe i czarne w wersji strukturalnej, która charakteryzuje się wyższą odpornością na uszkodzenia i zabrudzenia. Dodatkowo na zamówienie, nasze oprawy możemy lakierować na dowolny kolor RAL lub NCS! – mówi Barbara Olesiak, marketing manager AQForm.

Projektanci i ich spojrzenie na design

Oprawy zaawansowane technologicznie to podstawa, ale nie oszukujmy się – liczy się również design. Lubimy ładne przedmioty, które dodają uroku naszemu wnętrzu, a oświetlenie niejednokrotnie traktowane jest również jako element dekoracyjny. Dlatego coraz częściej można się spotkać z produktami oświetleniowymi będącymi wynikiem współpracy producenta i biura projektowego. Przykładem są realizacje polskiego producenta oświetlenia AQForm oraz czeskiego biura projektowego DECHEM. Pierwszym efektem współpracy była kolekcja MODERN GLASS łącząca szkło z technologią. W tym roku popularny motyw kuli we wnętrzu, nie umknął projektantom. Efektem kolejnej kooperacji polskiego producenta z biurem DECHEM jest kolekcja wykorzystująca modny motyw kuli: MODERN BALL. Podobnie jak MODERN GLASS, seria MODERN BALL to połączenie technologii ze szklaną formą.

Możliwość sterowania oświetleniem

Rozwiązania umożliwiające sterowanie światłem stają się coraz bardziej popularne. W najprostszym wariancie chodzi o możliwość regulacji natężenia oświetlenia od półmroku do pełnej jasności. Bardziej złożone systemy pozwalają zaprogramować na przykład sekwencje scen świetlnych dostosowane do dobowego rytmu domowników czy natężenia ruchu w kawiarni. To bardzo wygodne, ale także ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie: sterowanie połączone z czujnikami obecności pozwala obniżyć zużycie energii od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent.

Nowy katalog AQForm to 434 strony pełne inspiracji. Marka w tym roku znacznie rozszerzyła swoje portfolio. Dodała aż 19 zupełnie nowych produktów i rozwinęła dotychczas istniejące linie. Każdy z produktów, który znalazł się w katalogu, to połączenie technologii, funkcjonalności i designu.

Więcej na: www.aqform.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio