Nowoczesny loft w słynnej barcelońskiej kamienicy

Wielokrotnie nagradzane studio Kirsten Schwalgien Design zaprezentowało swój najnowszy projekt – nowoczesny loft w modernistycznej kamienicy w Barcelonie.

Już sam budynek zachwyca swoją formą i historią. Casa Bures swoją nazwę zawdzięcza pierwotnemu właścicielowi, hiszpańskiemu magnatowi tekstylnemu Francesco Burésowi. Pochodząca z 1905 roku roku kamienica to projekt Francesca Berenguera, który był uczniem, a zarazem bliskim przyjacielem słynnego Antonio Gaudíego.

Budynek wyróżnia się niezwykłą fasadą, witrażem w przeszkleniu dachu i rzeźbioną klatką schodową. Casa Bures uważana jest za jedną z najpiękniejszych modernistycznych kamienic zarówno w Barcelonie, jak i na całym świecie.

– Początkowo barceloński Departament Dziedzictwa Architektury niechętnie zgadzał się na nasze pomysły, obawiając się braku spójności pomiędzy historią budynku a współczesną stylizacją – zdradza projektantka Kirsten Schwalgien. – Nasze projekty pozwoliły jednak rozwiać te wątpliwości a finalny rezultat zachwycił nawet największych sceptyków.

Nowoczesny loft

Aranżację mieszkania zlecił Kirsten Schwalgien deweloper Bonavista Developments Company, który jest właścicielem całej kamienicy, a mieszkania zamienia na drogie apartamenty.

Liczący 240 metrów kwadratowy nowoczesny loft znajduje się na parterze kamienicy i pełnił wcześniej funkcję powozowni. Dziś odrestaurowany zachowuje historyczny charakter, zgodnie z wymogami barcelońskiego Departamentu Dziedzictwa Architektury, jednocześnie wpisując się w elegancką stylistykę pracowni. Odrestaurowano oryginalne drewniane drzwi, jak również podkreślono wszystkie belki i filary podtrzymujące charakterystyczne sklepienie. Niemal każdy mebel zaprojektowano na zamówienie, tak aby spełniał wymogi konserwatora zabytków i właściciela loftu.

– Ogromną uwagę poświęcam temu, aby używać materiałów, które są trwałe i starzeją się z wdziękiem – zarówno ze względu na ich trwałość, jak i wyróżniający się styl i charakter – dodaje projektantka Kirsten Schwalgien.

Twórca superjachtów

Barcelońskie studio Kirsten Schwalgien specjalizuje się w projektowaniu superjachtów i statków wycieczkowych, mieszkań i przestrzeni komercyjnych na całym świecie. Schwalgien słynie z podkreślania unikalnych cech najwyższej jakości naturalnych materiałów, oraz dążeniu do tego by każdy projekt był małym dziełem sztuki.

Więcej na: www.schwalgien.design

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pawilon Miesa van der Rohe rozbrzmiewa słowami świata. Za sprawą polskiej artystki. Sami posłuchajcie!

Uniwersalne pytania

Barcelona | 31 lipca 2020

Katarzyna Krakowiak i słowa świata w słynnym pawilonie

Secesja i nowoczesność

Secesja w Eixample

Barcelona | 13 sierpnia 2019

Włoskie studio CaSA zaprojektowało apartament w barcelońskiej kamienicy