Nowa kolekcja marki Atomy. Klasyczne wzory z twistem

Czwarta kolekcja marki Atomy powstawała ponad rok. Poszukiwanie minimalistycznych, wygodnych i geometrycznych form zaowocowało projektem nowej serii klasycznych wzorów z nowoczesnym twistem.

Kolekcja Atomy to konsekwentne dążenie do stworzenia najwyższej jakości produktu bez pośpiechu. Z najlepszych skór, w odpowiedzialnym, etycznym i zrównoważonym tempie oraz w oparciu o ideę lokalnej produkcji. Nowa kolekcja jest dla marki nie tylko powodem do dumy, ale także pewnego rodzaju manifestem wolnej, świadomej i niesezonowej mody. Postulując odejście od porywczej konsumpcji i zawrotnego trybu życia, opracowano projekty o ponadczasowym charakterze i kolorze, niewrażliwe na sezony w modzie. Minimalizm nie jest tu już tylko estetyką, a sposobem myślenia.

– Dążyłyśmy do tego, aby nasze torebki miały swoje miejsce w każdej kapsułowej garderobie – mówi Monika Szymańska, właścicielka gdańskiej marki. Nowe modele to wariacje na temat klasycznej torby. Wciąż króluje wielofunkcyjność – do większości torebek możemy dobrać różne paski i rączki, a geometryczne formy gwarantują ponadczasowość. Również weganie znajdą coś dla siebie: część modeli została wykonana z piñatexu – tkaniny z włókien liści ananasa, która fakturą przypomina skórę naturalną, będąc jednocześnie jej bardziej etycznym i tańszym zamiennikiem.

Więcej na: www.atomy-store.com

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Skandalistka Mary Quant

Skandalistka Mary Quant

Londyn | 26 marca 2023

Historia brytyjskiej projektantki, która szokowała krótkimi spódniczkami

Sztuka ubierania

Sztuka ubierania

Warszawa | 17 stycznia 2023

Pierwsza niezależna kolekcja Jana Chodorowicza w mocnym odcieniu Pantone 072C

Tekstylne tatuaże

Tekstylne tatuaże

Warszawa | 16 grudnia 2022

Liwka Biały, twórczyni marki Psychedelivs, opowiada o swojej pasji do szycia