Domki z widokiem na Tatry. Idealne miejsce, by odnaleźć spokój i harmonię

Poznajcie projekt Łódeczki od pracowni Karpiel Steindel Architekci. Domki z widokiem na Tatry. Idealne miejsce, by odnaleźć spokój i harmonię.

Skromne drewniane chałupy na pierwszy rzut oka przypominają typowe domki letniskowe, trójkątną formą nawiązując do kultowych budynków typu Brda. Od północy nie odznaczają się na tle górskiego pejzażu, od południa zaś otwierają wnętrza na panoramę Tatr. To Łódeczki zaprojektowane przez Karpiel Steindel Architekci.

Na pokryciach dachowych, dzięki zastosowaniu barwionych na czarno dranic (postarzanego drewna), stylistycznie nawiązano do  górskich szałasów. Jasne, modrzewiowe drewno odróżnia podbrzusza domków od ciemnych dachów przywołując na myśl kadłuby statków. 

Monolityczny charakter elewacji uwydatniony dzięki monochromatycznej kolorystyce podkreślono ukrytymi otworami drzwiowymi i garażowymi. Aby jednak optycznie przełamać wielość bryły głównego budynku oraz osłabić jego dominację nad dwoma mniejszymi domkami, w projekcie zastosowano przeszklony łącznik między garażem a częścią zasadniczą zabudowy. Bezsprzecznym atutem tego rozwiązania jest fakt, że zapewnia niezmącony widok na górskie szczyty. Na uwagę zasługuje przesunięcie dachu względem osi budynku, powodujące skrócenie okapu od północy a wydłużenie od południa. Uzyskano w ten sposób naturalne zadaszenie dla zlokalizowanego w tej części tarasu.

Domki z widokiem na Tatry zaprojektowała pracownia Karpiel Steindel Architekci. Więcej: www.karpielsteindel.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szczerość interwencji

Szczerość interwencji

Quebec | 22 listopada 2023

Ponad 40-letni domek nad brzegiem jeziora w Quebecu zyskał nową odsłonę

Domek letniskowy dla działkowca nowych czasów

Działka moje hobby

Warszawa | 30 maja 2020

Mały domek letniskowy będący esencją piękna rzemieślniczej pracy