Nie boimy się odważnych form

Sztokholm |

15 lutego 2017 | Wydarzenia |

– Osiągnęliśmy to, na czym nam najbardziej zależało – na pokazaniu innego oblicza polskiego designu – przekonuje Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna marki VANK, która zadebiutowała na Stockholm Furniture & Light Fair (7-11 luty).

Na stoisku VANK pokazane zostały zarówno nagradzane w zeszłych latach produkty, takie jak: WOODI, VANK_move i VANK_wall oraz nowości: sofa VANK_belong i budka akustyczna VANK_mello. Stoisko utrzymane było w czarno–srebrzystej kolorystyce nawiązującej do alchemicznego procesu przetwarzania aluminiowych odpadów w szlachetny, diamentowy szlif.

Graficzne, wyraziste linie ścianki VANK_wall czy mocna i zwarta forma sofy VANK_belong przyciągały do stoiska polskiej marki najbardziej. Ciekawość wzbudzało też aluminium jako materiał pochodzący w 100 proc. z recyklingu, co potwierdza pogląd, że Szwedzi cenią inteligentne, świadome projektowanie, uwzględniające społeczną odpowiedzialność biznesu. Potwierdza się również, że zainteresowani są rozwiązaniami związanymi z akustyką w biurze, dlatego dużo pytań zadawali przy produktach, które zostały zaprojektowane z uwzględnieniem tych kwestii.

– Nasze meble zaciekawiły także projektantów i firmy handlowe z Austrii, Holandii, Norwegii czy Danii – mówi Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna VANK. – Zauważyli, że nie boimy się odważnych, kanciastych form. Osiągnęliśmy więc to, na czym nam najbardziej zależało – na pokazaniu innego oblicza polskiego designu. Bardziej technicznego, geometrycznego i minimalistycznego, tworzonego w sposób świadomy, z uwzględnieniem zagadnień ekologicznych i kryterium lokalności.

Więcej na: www.vank.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

VANK przedstawia mobilne meble do szybkich spotkań

VANK_CO

Poznań | 2 czerwca 2020

Mobilne meble do szybkich spotkań