Monochromatyczne i klasycznie. Z klasą

M41 to kolejny projekt autorstwa studia projektowego BO/SKO z Gdańska. Wnętrze jest monochromatyczne, projektantki zdecydowały się na klasyczne zestawienie czerni i bieli. Dzięki zastosowaniu różnych faktur i materiałów, z tej z pozoru prostej palety barw, powstaje interesujący obraz. Konsekwencja w doborze materiałów, jednolita posadzka sprawiają ze niewielkie mieszkanie zdaje się być bardziej przestronne.

Ograniczony metraż sprowokował projektowy duet (Daria Bolewicka i Daria Skoczylas) do szukania sprytnych rozwiązań na ukrycie codziennych przedmiotów gospodarzy. W części dziennej uwagę przykuwa ścianka z barwionej na czarno sklejki, która przysłania zabudowę, a jednocześnie kompozycyjnie współgra z przesuwnymi drzwiami prowadzącymi do sypialni. Pośród prostych form dominujących we wnętrzach, wyróżniają się elementy wyposażenia, projektantki pozostały wiernej swojej zasadzie łączenia polskiego wzornictwa ze skandynawskim. W części jadalnianej główna role grają najnowsze krzesła projektu Tabandy, które dopełnia lampa marki Frandsen. Ponieważ jeden z gospodarzy jest melomanem, ważne było, aby wyeksponować kolekcję winyli, których można słuchać siedząc w fotelu RM58 marki Vzor. Za drzwiami z czarnej sklejki znajduje się sypialnia. Projektantki w tym pomieszczeniu zamieniły czerń na biel, w miejscu czernionej sklejki pojawiła się bielona. W sypialni panuje spokój, pomimo tego ze łączy ona funkcje relaksu i pracy – przestrzeń pod oknem to domowe studio. Dbałość o detal widać na każdym kroku, nie tylko w wykończeniu poszczególnych elementów, ale także w doborze wyposażenia. Można dostrzec ciekawe akcesoria rodzimych i skandynawskich projektantów. Łazienka choć niewielka, jest spójna z całym wnętrzem: biała z czarnym akcentem. Na wejściu, wzrok przykuwa niesamowite lustro, które razem z kinkietem tworzy geometryczną kompozycję.

Więcej na: www.bo-sko.pl

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klinika architektury

Klinika architektury

Gdańsk | 16 stycznia 2024

Odwiedzamy niezwykłą klinikę stomatologiczną projektu IFA Kamil Domachowski

Ponadczasowa geometria

Ponadczasowa geometria

Gdańsk | 6 grudnia 2023

Studio bo/sko prezentuje gdańskie wnetrza z polskim designem w roli głównej

Turkus i złoto

Turkus i złoto

Gdańsk | 15 kwietnia 2023

Prawie 300-metrowy apartament wg. projektu Mana Design