Minimalistyczna funkcjonalność

Hanczar Studio we współpracy z marką take me HOME zaprezentowało nową linię krzeseł Honza. Na kolekcję składają się trzy modele: wysokie krzesło barowe, wygodne duże krzesło z oparciem oraz jego mniejsza odsłona stworzona z myślą o wykorzystywaniu w kuchni bądź jadalni. 

Szymon Hanczar oraz Przemysław Słowik tworzący wspólnie studio projektowe Hanczar Studio są absolwentami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie dziś pracują jako wykładowcy w katedrze mebla. Projektując linię Honza skupili się na stworzeniu siedzisk o zróżnicowanej funkcji przy zachowaniu tych samych komponentów. Jak sami deklarują, droga do osiągnięcia takiego celu była wyboista, a wszystkie meble były poddawane wielokrotnym modyfikacjom. Kolekcję wyróżniają regularne przekroje elementów toczonych i półkoliste zakończenia dopracowanie w najmniejszym detalu.  Krzesła dostępne w naturalnym dębie lub barwionym na czarno dostępne są w ofercie marki take me HOME.

Hanczar Studio to multidyscyplinarne biuro projektowe z siedzibą we Wrocławiu, które z powodzeniem eksploruje różne obszary dziedzin projektowych takich jak architektura wnętrz, wystawiennictwo, wzornictwo przemysłowe czy design krytyczny. Założyciel studia, Szymon Hanczar, to autor m.in. takich projektów jak sanki na kółkach Never Give Up! oraz 13-metrowego mieszkania. Projekty powstające w ramach działalności studia charakteryzuje dbałość o detale, nieszablonowo stosowane materiały wykończeniowe oraz dyscyplina stosowanych założeń. Projektanci kładą duży nacisk na pozytywne doświadczenia odbiorców, funkcjonalność oraz odpowiedzialne projektowanie.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Psychologia barwy

Psychologia barwy

Warszawa | 3 stycznia 2020

Szymon Hanczar, Magdalena Boul i Marcin Zieliński o kolorach w biurze

Miłe połączenie

Miłe połączenie

Warszawa | 8 listopada 2019

Minimalistyczny design i dobra funkcja. Nowości take me HOME