Mieszkanie pełne unikatów

Miejsce zobowiązuje. W odrestaurowanym mieszkaniu w starej kamienicy projektu Romana Felińskiego na Starej Ochocie, nie mogło zabraknąć unikatów takich sław jak Maria Chomentowska czy Władysław Wołkowski. Za projekt odpowiadało studio Loft Kolasiński.

80-metrowe mieszkanie zlokalizowane jest w kamienicy z 1929 roku, zaprojektowanej przez Romana Felińskiego, na ulicy Filtrowej w dzielnicy Stara Ochota. Projekt obejmował rewitalizację i częściową przebudowę wszystkich pomieszczeń. Jednym z głównych założeń było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania. Ściany pokryte śą tradycyjnym tynkiem natomiast dekoracyjne wykończenia malowane były ręcznie. Stolarka drewniana i parkiety poddane zostały renowacji, którą wykonali rzemieślnicy specjalizujący się w odrestaurowywaniu zabytków. Mieszkanie zostało wyposażone w meble zaprojektowane i wykonane przez Loft Kolasiński: stół, łóżko, lustra, meble kuchenne i łazienkowe. Zaprojektowana i wykonana na potrzeby realizacji była również stalowa zabudowa garderoby oraz stalowe kratki wentylacyjne i karnisze. Ponadto, w projekcie wykorzystane zostały unikatowe meble, oświetlenie i dywany takich sław jak Maria Chomentowska, Antonin Kybal, Eero Saarinen, Kai Kristiansen, Franz Hohn, Władysław Wołkowski, Nelson Bench, Roger Lecal. Wyjątkowym detalem wyposażenia mieszkania są pochodzące z lat 50. fotele z fabryki w Zadzielu, które poddane zostały specjalistycznej renowacji. Do dekoracji ścian wykorzystane zostały fotografie Marii Svarbovej.

Projekt Warszawa Filtry inauguruje uruchomienie warszawskiego oddziału studia projektowania wnętrz Loft Kolasiński. Więcej na: www.loft-kolasinski.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Połączenie vintage z nowoczesnością w zabytkowej kamienicy na Starej Ochocie

Na Starej Ochocie

Warszawa | 15 października 2020

Połączenie vintage z nowoczesnością w zabytkowej kamienicy

Lokalizacja marzenie. Wnętrze wyborne. I te meble!

Mieszkanie marzenie

Warszawa | 3 marca 2019

Mieszkanie przy Parku Łazienki Królewskie od Loft Kolasiński.