Miękka elegancja

Modułowa i inspirowana kształtami natury kolekcja Dumbo polskiej marki Rosanero to efekt współpracy z pracownią Paprocki Brzozowski. 

Współpraca pomiędzy dwiema polskimi markami — Paprocki Brzozowski oraz Rosanero, pokazuje jak wiele punktów wspólnych może mieć projektowanie mebli i ubrań oraz wyposażanie wnętrza i stylizacja modowa. Kolekcja została przemyślana w taki sposób, aby móc bawić się wnętrzem. Tak jak dopasowujemy i zmieniamy stroje, tak również możemy dobierać i przestawiać elementy kolekcji, aby wciąż doświadczać czegoś nowego we własnym wnętrzu. Meble dzięki swojej modułowości nadają się do różnej wielkości przestrzeni i dają wiele możliwości konfiguracji.

– Jesteśmy dumni i podekscytowani. Stworzyliśmy piękną formę, wyjątkowe meble, które wypełnią domy i mieszkania naszych klientów. Duet Paprocki Brzozowski z marką Rosanero to połączenie idealne – podkreśla Mariusz Brzozowski.

Kolekcja o przewrotnej nazwie Dumbo, inspirowana była… uszami słonia. Nieregularna forma, morficzne kształty, płynne linie kojarzące się z owalem księżyca, kształtem kamienia czy linią brzegową zestawiono w kontrze z geometrycznymi, regularnymi kształtami. To kolekcja, w której nowoczesność łączy się z klasyką w oryginalnej formie.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

– Jesteśmy bardzo podekscytowani tą kolekcją, to nasza pierwsza przygoda z projektowaniem mebli. Możliwość pracy twórczej z marką Rosanero jest dla nas inspirującym doświadczeniem. Marzyliśmy o projektowaniu rzeczy do domu, które będą komponować się z nowoczesnymi wnętrzami. Jakiś czas temu stworzyliśmy linię wnętrzarskimi akcesoriami, takimi jak świece, dyfuzory, ręczniki i poduszki. Teraz przyszła pora na większe gabaryty – zauważa Marcin Paprocki.

Do oryginalnych form sof, narożników, foteli i łóżek dobrano eleganckie, miękkie tkaniny. Stonowane kolory były dla Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego oczywiste – ich tajemniczość i ciepła barwa wprowadzają do wnętrz zmysłowy, wyciszający charakter.

– W kolekcji zastosowaliśmy wiele szlachetnych, włoskich tkanin o bogatym składzie, takich jak bawełna, len czy wiskoza. Większość z nich jest przeznaczona na wyłączność dla naszej marki, co jest dużym wyróżnieniem – mówi Karina Wilkołek założycielka Rosanero. – W kolekcji zostały zastosowane także naturalne materiały, takie jak granit i marmur patagonia w stolikach kawowych czy wykończeniu narożnika, oraz drewno.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Skandalistka Mary Quant

Skandalistka Mary Quant

Londyn | 26 marca 2023

Historia brytyjskiej projektantki, która szokowała krótkimi spódniczkami

Sztuka ubierania

Sztuka ubierania

Warszawa | 17 stycznia 2023

Pierwsza niezależna kolekcja Jana Chodorowicza w mocnym odcieniu Pantone 072C

Moc rodzinnych więzi

Moc rodzinnych więzi

Łódź | 28 maja 2022

Ewa i Sylwia Jeżewskie, kuzynki-założycielki marki Kulik, w rozmowie z „DA”