Estetyczny tygiel, pełen cennych tkanin, mebli wykonanych na zamówienie i niebanalnych akcesoriów. Wnętrze o uroku vintage, które nie wyrzeka się swojej młodszej i współcześniejszej twarzy. Mediolański eklektyzm.
Apartament powstał z inspiracji kosmopolityczną myślą charakteryzującą estetykę początku XX wieku w Europie. Wyeksponowano w nim detale: od wazonów Déco, przez krzesła z indonezyjskiej plecionki, włoskie i chińskie rękodzieło, lampy podłogowe z lat 40., aż po palisandrowe kredensy i szafki z lat 60. Projekt jest dziełem duetu architektów: Andrea Del Pedro Pery i Giana Paolo Veniera.
– Scenariusz projektu bazuje na osi czasu – opowiada „Design Alive” Giana Paolo Veniera. – To mediolański dom opowiadający historię ewolucji estetycznej, zapoczątkowanej przez burżuazję początku lat 90. XIX wieku, która zdała sobie sprawę z wpływu „nowego” i uznała go za symbol otwartości kulturowej. Jest niczym zbiór pamiątek z podróży. Znajdziemy w nim wiele aberracji estetycznych: bambusowe lustra, chińską ceramikę, szkło weneckie…
Podoba mi się idea domu jako miejsca związanego z historią ludzi, przez który możemy odczytywać ich upodobania i doświadczenia. Moja praca opiera się na doświadczeniach z podróży. To narzędzie badań estetycznych ukierunkowanych na wpływy, do których dochodzi podczas wymiany doświadczeń z ludźmi kultywującymi rzemiosło. Właśnie to napędza moje badania i bardzo mnie ekscytuje.