58. edycja Salone del Mobile za nami

Najważniejsze wydarzenie w świecie designu, 58. edycja Salone del Mobile zakończyła się wysokimi wzrostami, zarówno pod względem liczby odwiedzających, jak i jakości relacji handlowych – poinformowali organizatorzy. Same targi (nie licząc tego co działo się „na mieście”) odwiedziło w ciągu sześciu dni 386 236 uczestników z 181 różnych krajów. To wzrost o 12 proc. w stosunku do edycji 2017, kiedy to również odbyły się targi oświetleniowe Euroluce i biurowe Workplace.

– Zamykamy tę edycję z bardzo pozytywnym nastawieniem – powiedział prezes Salone del Mobile Claudio Luti. – Zainwestowaliśmy w jakość i po raz kolejny zademonstrowaliśmy że potrafimy działać jeszcze lepiej, ściśle współpracując z projektantami, rzemieślnikami oraz specjalistami ds. komunikacji i kultury.

Szacuje się, że co roku Milan Design Week odwiedza łącznie 800 tys. osób z całego świata a liczba meblowych premier sięga 9,5 tys. W tym roku poza targami najwięcej oglądających „zaliczyło” luksusową dzielnicę Brera, gdzie zorganizowano ponad 200 wydarzeń.

Kolejna edycja odbędzie się w Mediolanie w dniach 21-26 kwietnia 2020 roku. Więcej: www.salonemilano.it i www.fuorisalone.it

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wariacja na temat ikony

Wariacja na temat ikony

Mediolan | 22 listopada 2021

Od studiów inżynierskich do ceramiki. Piotr Podziomek prezentuje „Wrażliwość”