Maria Jeglińska w szacownym gronie najlepszych projektantów świata

„Connected” (Połączeni) to eksperyment mający na celu zbadanie, w jakim stopniu projektanci mebli i ich wykonawcy potrafili zmodyfikować swoje sposoby działania podczas zamknięcia świata spowodowanego pandemią. Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (American Hardwood Export Council – AHEC), zakład produkcji mebli Benchmark oraz Muzeum Designu w Londynie rzucają dziewięciorgu międzynarodowym projektantom wyzwanie polegające na stworzeniu stołów i krzeseł, lub innych siedzisk, które spełnią oczekiwania i potrzeby związane z połączeniem pracy i życia w domu.

W projekcie „Connected” udział biorą: Maria Jeglińska (Polska), Maria Bruun (Dania), Jaime Hayon (Hiszpania), Sabine Marcelis (Holandia), Sebastian Herkner (Niemcy), Ini Archibong (Szwajcaria), Heatherwick Studio (Wielka Brytania), Studio Swine (Wielka Brytania/Japonia) i Studiopepe (Włochy).

Prace zrealizowane w projekcie zostaną zaprezentowane w Muzeum Designu w Londynie w ramach instalacji o nazwie „Connected”, gdy tylko muzeum ponownie otworzy się dla publiczności. Będzie to moment wspólnego przeżywania, pozwalający nacieszyć się ponownym fizycznym połączeniem ludzi po czasie izolacji.

Maria Jeglińska (ur. w 1983 r. we Francji). Ukończyła kierunek wzornictwa przemysłowego ECAL w Lozannie (2007), gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Następnie pracowała w biurach projektowych (Galerie kreo, Konstantin Grcic, Alexander Taylor). W roku 2010, w ramach realizacji zleceń w zakresie projektowania i wzornictwa przemysłowego, założyła własne Biuro Projektowania i Badań (Office for Design & Research). Pracowała m.in. dla: Ligne Roset, Cinna, Porcelana Kristoff, DesignMarketo i St. Etienne Design Biennale. Od 2010 roku pełni jednocześnie funkcję asystentki ds. badań w W.I.R.E. w Zurychu. Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. w Centre Pompidou Metz, Villa Noailles, Barbican Art Gallery i Triennale di Milano. Jej projekty odznaczają się prostotą, a zarazem dużą podatnością na zmienność funkcji i konfiguracji elementów składowych.

Więcej na: www.connectedbydesign.online

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Maria Jeglińska-Adamczewska dla francuskiej marki Trame

Entwine

Saint Mandé | 19 listopada 2020

Maria Jeglińska-Adamczewska dla francuskiej marki Trame

Zobaczcie co stworzyli najlepsi projektanci na świecie, w tym Polka!

Połączeni

Londyn | 15 września 2020

Najlepsi projektanci świata (w tym Polka!) we wspólnym projekcie