Malafor prezentuje Air

Mediolan | ŁUKASZ POTOCKI

4 kwietnia 2015 | Design | Rzeczy |

W trakcie nadchodzącego tygodnia designu w Mediolanie (14-19 kwietnia), studio Malafor pokaże po raz pierwszy swoją najnowszą kolekcję mebli dmuchanych Air.

Premiera produktów trójmiejskiego studia odbędzie się w industrialnych wnętrzach strefy Ventura Lambrate (przy Via Ventura 14), znanej z prezentacji nowatorskiego i progresywnego wzornictwa. Wystawa zorganizowana jest w ramach inicjatywy „Wystawiajmy się!” – programu Instytut Adama Mickiewicza, skierowanego do projektantów, chcących pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności podczas najważniejszych wydarzeń w branży designu na świecie.

Kolekcja Air to udoskonalona kontynuacja mebli dmuchanych Malafora. Tym razem poduchy ułożono na stelażach z drewna dębowego. Stelaże mają prostą, wręcz ascetyczną formę podporządkowaną konstrukcji i funkcji. Poduchy dmuchane ukryte są w różnokolorowych pokrowcach – od stonowanych szarości do ostrzejszej żółci czy pomarańczu – szytych z bardzo trwałego materiału, odpornego na przebicia, łatwego w pielęgnacji i trudnopalnego. Kolekcja Air składa się z fotela i stołków. Fotel z najnowszej kolekcji to znana już wcześniej forma fotela na stelażu z rurek, tym razem malowanych na kolor nikiel-mat, z pokrowcami wykonanymi w nowej tkaninie oraz z podłokietnikami z drewna dębowego. Charakterystyczną cechą kolekcji jest sposób szycia poduch, z kolorowymi szwami i obszyciami na wierzchu, kieszeniami i przeszyciami wzmocnień siedzisk i oparcia.

Malafor to studio i marka stworzona przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Za pierwszy z obiektów z serii mebli dmuchanych – Blow Sofa otrzymali nagrodę Red Dot w 2012 roku.

Więcej na: www.malafor.co

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: