Spektakularna Villa Tasca z „Białego Lotosu” do wynajęcia!

Zanurzając się w filmowych kadrach często marzymy, by choć na chwilę móc stać się ich częścią. W ostatnich miesiącach, po zjawiskowej Villi Balbiano, którą podziwialiśmy w „Domu Gucci”, na portal Airbnb trafiła Villa Tasca, która urzekła widzów drugiego sezonu „Białego Lotosu”. Jest jednak haczyk – jedna noc kosztuje tu niemal 26 tys. zł.

Pochodzącą z XVI wieku posiadłość w prowincji Palermo na Sycylii otacza osiem hektarów staranie wypielęgnowanych ogrodów, gajów cytrynowych oraz wiekowych drzew. Wewnątrz znajdziemy m.in. imponujące freski, kamienne posadzki, żyrandole ze szkła Murano, renesansowe meble i dzieła sztuki, a wszystko to ujęte w ramy wysokich sufitów oraz dużych okien, za którymi rozciąga się zjawiskowa panorama.

Z uroków willi korzystali w przeszłości tak znamienici goście, jak: Jacqueline Kennedy, Otto von Bismarck czy królowa Małgorzata Sabaudzka.

Współcześnie Villa Tasca urzekła twórców serialu HBO „Biały Lotos”, którzy wysłali do niej główne bohaterki produkcji – Daphne (Meghann Fahy) i Harper (Aubrey Plaza).

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Trzypiętrowa posiadłość to cztery sypialnie, pięć łazienek, salon i jadalnia wraz z kompleksową obsługą personelu. Pobyt można zarezerwować maksymalnie dla ośmiu osób i minimalnie na trzy noce.

Obecny koszt za noc w jednym z czterech pokoi to około 6 tys. dolarów. Rezerwacji należy dokonać z dużym wyprzedzeniem – po emisji serialu kalendarz obiektu błyskawicznie wypełnił się na najbliższe miesiące.

Do dyspozycji gości są również przestronny taras, basen, otoczone kwiatami jezioro, sala bilardowa, sala muzyczna oraz prywatny bar. W trosce o jakość wypoczynku zadbano także o dyskretnie ukrytą klimatyzację oraz dostęp do Wi-Fi w każdym zakamarku nie tylko samej willi, ale również przylegających do niej terenów.

Oprócz standardowego wypoczynku opiekunowie rezydencji oferują również możliwość organizacji „wydarzeń szytych na miarę” – począwszy od kameralnych kolacji dla dwojga i spotkań firmowych po większe uroczystości, takie jak wesela.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Od retro do futuro

Od retro do futuro

Warszawa | 4 lutego 2023

Oto 10 najbardziej niezwykłych wnętrz w filmach i serialach