Spektakularna Villa Tasca z „Białego Lotosu” do wynajęcia!

Zanurzając się w filmowych kadrach często marzymy, by choć na chwilę móc stać się ich częścią. W ostatnich miesiącach, po zjawiskowej Villi Balbiano, którą podziwialiśmy w „Domu Gucci”, na portal Airbnb trafiła Villa Tasca, która urzekła widzów drugiego sezonu „Białego Lotosu”. Jest jednak haczyk – jedna noc kosztuje tu niemal 26 tys. zł.

Pochodzącą z XVI wieku posiadłość w prowincji Palermo na Sycylii otacza osiem hektarów staranie wypielęgnowanych ogrodów, gajów cytrynowych oraz wiekowych drzew. Wewnątrz znajdziemy m.in. imponujące freski, kamienne posadzki, żyrandole ze szkła Murano, renesansowe meble i dzieła sztuki, a wszystko to ujęte w ramy wysokich sufitów oraz dużych okien, za którymi rozciąga się zjawiskowa panorama.

Z uroków willi korzystali w przeszłości tak znamienici goście, jak: Jacqueline Kennedy, Otto von Bismarck czy królowa Małgorzata Sabaudzka.

Współcześnie Villa Tasca urzekła twórców serialu HBO „Biały Lotos”, którzy wysłali do niej główne bohaterki produkcji – Daphne (Meghann Fahy) i Harper (Aubrey Plaza).

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Trzypiętrowa posiadłość to cztery sypialnie, pięć łazienek, salon i jadalnia wraz z kompleksową obsługą personelu. Pobyt można zarezerwować maksymalnie dla ośmiu osób i minimalnie na trzy noce.

Obecny koszt za noc w jednym z czterech pokoi to około 6 tys. dolarów. Rezerwacji należy dokonać z dużym wyprzedzeniem – po emisji serialu kalendarz obiektu błyskawicznie wypełnił się na najbliższe miesiące.

Do dyspozycji gości są również przestronny taras, basen, otoczone kwiatami jezioro, sala bilardowa, sala muzyczna oraz prywatny bar. W trosce o jakość wypoczynku zadbano także o dyskretnie ukrytą klimatyzację oraz dostęp do Wi-Fi w każdym zakamarku nie tylko samej willi, ale również przylegających do niej terenów.

Oprócz standardowego wypoczynku opiekunowie rezydencji oferują również możliwość organizacji „wydarzeń szytych na miarę” – począwszy od kameralnych kolacji dla dwojga i spotkań firmowych po większe uroczystości, takie jak wesela.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Od retro do futuro

Od retro do futuro

Warszawa | 4 lutego 2023

Oto 10 najbardziej niezwykłych wnętrz w filmach i serialach