Mekka miłośników mody do wynajęcia. Dom Gucci na… Airbnb

Luksusowa rezydencja z XVII wieku zasłynęła ostatnio jako tło wydarzeń rozgrywających się w filmie „Dom Gucci” z Lady Gagą i Adamem Driverem w rolach głównych. Wraz z momentem premiery filmu Villa Balbiano pojawiła się również w ofercie portalu Airbnb.

Choć zainteresowanych nie brakuje, dostępny jest zaledwie jeden nocleg – 30 marca. Cena pobytu dla dwóch osób wyniesie równowartość 4,6 tysiąca złotych, a zapisy rozpoczną się już 6 grudnia. Czym będą mogli nacieszyć się zwycięzcy? 

Znajdująca się w Ossuccio, tuż nad jeziorem Como, rezydencja powstała z inicjatywy kardynała Tolomeo Gallio. Sto lat później, kolejny właściciel – kardynał Angelo Maria Durini, przebudował budynek, przemieniając go w prawdziwą świątynię przepychu. To właśnie za jego kadencji mury Villi Balbiano wypełniły drogocenne dzieła sztuki i meble, a pokryte barokowymi freskami ściany rozświetliły kryształowe żyrandole.

Współcześnie, za modernizację wnętrza willi odpowiadał słynny francuski dekorator wnętrz Jacques Garcia, który przywrócił jej wygląd do czasów świetności.

W ramach wynajmu goście będą mieli dostęp do pierwszych trzech pięter budynku oraz prywatnej windy. Będą mogli również skorzystać z przylegających do willi basenu, hangaru dla łodzi i prywatnego molo.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Luty 2021. Te wydarzenia warto mieć na oku

Czas na zwiedzanie

Warszawa | 30 stycznia 2021

Prezentujemy najciekawsze wydarzenia, które odbędą się w lutym 2021 roku

Brian Chesky, szef Airbnb: – Definicja podróżowania ulegnie zmianie już na zawsze

Nowa era podróży

San Francisco | 23 lipca 2020

Szef Airbnb: – Definicja podróżowania ulegnie zmianie już na zawsze

Rewolucja? Gucci rezygnuje z pokazów. „Nasze lekkomyślne działania spaliły dom, w którym mieszkamy”

Rewolucja Gucci

Rzym | 1 czerwca 2020

Słynna marka rezygnuje z pokazów. Dla oszczędności czy z przekonania?

Dom artysty

Dom artysty

Włochy | 22 listopada 2019

Lorenzo Vitturi i Eligo Studio dla Airbnb

Od wsi do wsi

Odnowione

Lavenone | 3 grudnia 2018

Artystyczny projekt Airbnb.