Limitowane meble Polaków dla Ikea [wideo]

Czwórka Polaków: Tomek Rygalik, Paweł Jasiewicz, Maja Ganszyniec i Krystian Kowalski stworzyli dwa meble do nowej kolekcji Ikea PS przeznaczonej dla współczesnych nomadów.

Do zaprojektowania nowej kolekcji PS Ikea wybrała zespół 14 młodych, dynamicznych dizajnerów z całego świata. Wśród nich znalazło się aż czterech Polaków. W tym Tomasz Rygalik, który zaprojektował stolik zintegrowany z lampą, oraz Paweł Jasiewicz, Maja Ganszyniec i Krystian Kowalski – autorzy sekretarzyka.

Kolekcja mebli Ikea PS 2014 

Ikea PS 2014 to limitowana kolekcja 51 mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, która powstała z myślą o hipsterach oraz osobach będących w ruchu i entuzjastów wielkomiejskiego stylu życia. Częsta zmiana miejsca zamieszkania czy wystroju wnętrza, dom o małej powierzchni, który musi spełniać kilka funkcji jednocześnie. Jest to wyznaczniki dzisiejszych czasów. Kolekcja Ikea PS ma sprostać tym wyzwaniom, dopasowując się do zmieniających się potrzeb i warunków, w jakich żyjemy. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom, przystępnym cenom i wzornictwu, które porusza i pobudza do działania, każdy będzie mógł mieszkać niekonwencjonalnie, jak tylko chce i gdziekolwiek się przeprowadzi.

Stolik Tomka Rygalika to mebel hybrydowy, łączący kilka funkcji. Zapewnia wygodne, dobrze oświetlone miejsce do pracy czy czytania, a dodatkowo można łatwo naładować przy nim telefon i przechowywać czasopisma. Jest wystarczająco mocny, aby zapewnić oparcie, a jednocześnie tak lekki, aby można go było z łatwością przenosić. Doskonale sprawdzi się też jako stolik nocny.

Również sekretarzyk trójki polskich projektantów to bardzo funkcjonalny i mobilny mebel. Dostarcza dodatkowe miejsce do przechowywania oraz pracy nawet na bardzo małej powierzchni. Nie musi być przymocowywany do ściany, można go więc dowolnie przestawiać. Dzięki sekretarzykowi w domu można stworzyć małe biuro. Do wyboru jest sekretarzyk w kolorze białym lub pomarańczowym.

Kolekcja Ikea PS 2014 będzie dostępna w sklepach w Europie już od 1 kwietnia. Jednak w Polsce zostanie wprowadzona do sprzedaży w maju ze względu na kwietniową inaugurację zupełnie nowego systemu mebli kuchennych METOD.

https://www.youtube.com/watch?v=FiswzV5Uk6g

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: