Latem wyluzuj! Z nowym wydaniem “Design Alive”

Piętnaste wydanie magazynu “Design Alive” można już kupić w sieciach: Empik, Relay i Inmedio oraz wybranych concept stores. Latem improwizujemy na całego! Dajemy Wam pole do popisu – całe trzy stronice “Design Alive” do zapełnienia w dowolny, nawet najbardziej szalony sposób! Nawet redaktor naczelna, Ewa Trzcionka pisze, specjalnie dla Was, odręczny edytorial. Sprawdziliśmy na sobie – luzujemy i robi się fajniej!

Na początek muzyczne improwizacje i to w podwójnej dawce. Z wywiadu z kompozytorem i pianistą, autorem ścieżki muzycznej m.in. do filmu “Rewers”, zdobywcą nagrody Grammy – Włodkiem Pawlikiem, dowiecie się jak brzmi pierwszy pocałunek i dlaczego same mury, bez ludzi, nie zagrają. Z kolei jazzman Wojtek Mazolewski opowie o dźwiękach Bangkoku i dlaczego chętnie miksuje jazz np. z techno.

Następnie, zupełnie spontanicznie porywamy Was w plener na sesję zdjęciową, gdzie w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, u podnóża Beskidu Śląskiego zajadamy się kanapkami z sałatą w myśl idei “z ogrodu wprost na talerz”. W ogrodzie tym, pod kwitnącą jabłonią, ląduje także najnowszy produkt od Oskara Zięty oraz inne, starannie wyselekcjonowane przez redakcję “Design Alive”, obiekty pożądania miłośników designu.

Podsumowujemy też tegoroczny mediolański tydzień designu, podczas którego Polacy i nasza narodowa wystawa “Do it your way” zachęcali wymagającą międzynarodową publiczność do improwizowania, w dodatku ze świetnym skutkiem.

W nowym cyklu “Duch materii”, nasza stała felietonistka Olga Nieścier przedstawia twórczość Kacpra Kowalskiego. Jego fotografie z pewnością rozpoznacie, bo obiegły już internet wszerz i wzdłuż. Jednak pokazujemy, że fotografie tego architekta i pilota motolotni rejestrującego materię widzianą z lotu ptaka to nie “nice-focie”, lecz poetyckie obrazy wiele mówiące o Ziemi i człowieku. W stronę natury, dla której improwizacja jest codziennością, zaprowadzi Was także Juvet – pierwszy na świecie hotel krajobrazowy z Norwegii. Tej architektonicznej osobliwości wróżymy status ikony.

Zachęcamy Was także w tym letnim numerze do improwizacji mieszkaniowej – prezentując kilka najciekawszych, zdaniem Elizy Ziemińskiej, domów mobilnych, a w wywiadzie Julii Cieszko do bliższego poznania “kosmicznej” pary projektantów – Ewy i Macieja stojących za Studiem Kosmos.  Na wypadek, gdybyście zmęczyli się nieustanną improwizacją, nasz motoryzacyjny reporter, Tomasz Jagodziński opowie Wam o marce Zagato będącej dowodem na to, iż w tej akurat bajce spontaniczność nie popłaca, bo “najpiękniejszy jest ten, kto wygrywa”.

A gdy leniuchując na plaży (koniecznie podczas lipcowych Gdynia Design Days), nad jeziorem, w górach lub we własnym ogrodzie poczujecie niespodziewanie zew improwizacji – dajemy Wam pole do popisu – całe  trzy stronice “Design Alive” to zapełnienia w dowolny, nawet najbardziej szalony sposób! Najbardziej wyluzowane prace opublikujemy na naszym fanpage’u.


okladka

rozkladowki_DA01

rozkladowki_DA02

rozkladowki_DA03

rozkladowki_DA04

rozkladowki_DA05

rozkladowki_DA06

rozkladowki_DA07

rozkladowki_DA08

rozkladowki_DA09

rozkladowki_DA10

rozkladowki_DA11

rozkladowki_DA12

rozkladowki_DA13

rozkladowki_DA14

rozkladowki_DA15

Powiązane artykuły:

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Polska!

Warszawa | 4 listopada 2020

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Jesienny magazyn „Design Alive” już w sprzedaży. Pełen esejów wielkich umysłów, pięknych idei oraz nietuzinkowych wnętrz

Normalność

Warszawa | 30 września 2020

Jesienny numer „DA" już w sprzedaży. Z dodatkiem pełnym esejów!

Już jest! Letni numer „Design Alive”, a w nim 10 wyjątkowych miejsc na nasze 10. urodziny

Urodzinowy numer

bielsko-biała | 2 lipca 2019

Letni numer „DA", a w nim 10 wyjątkowych miejsc na 10. urodziny.