Laboratoryjny minimalizm na Mokotowie. To mieszkanie architekta

Funkcjonalność, surowość i laboratoryjny minimalizm to główne wyznaczniki mieszkania na Mokotowie, które architekt Michał Sikorski zaprojektował dla samego siebie.

Wystrój liczącego 40 metrów kwadratowych mieszkania w niedużym bloku to zaskakująca mieszanka stylu retro i laboratoryjnej sterylności. Na klasyczny układ składają się salon, sypialnia, kuchnia i łazienka. W kontrze do modnych otwartych przestrzeni architekt zdecydował się niczego nie zmieniać, jednocześnie unikając komplikacji związanych z przesuwaniem ścian i instalacji. Wyraźnym motywem przewodnim jest natomiast kolor niebieski zaznaczający swoją obecność w każdym z pomieszczeń. 

Laboratoryjny minimalizm i beton

Uwagę szczególnie przyciąga wystrój kuchni, gdzie białe kwadratowe kafelki Dtile kontrastują z frontami szafek z recyklowanego plastiku marki Smile Plastics. Niebieski wzór Blue Dapple to efekt połączenia desek do krojenia i plastikowych opakowań, które tworzą unikatowy deseń oscylujący pomiędzy marmurem a… poszatkowaną kapustą.

W przeciwieństwie do jasnej, sterylnej kuchni, w łazience wita nas surowy, jedynie zabezpieczony przed wilgocią beton zestawiony z szarym lastryko. Wszystkie wykorzystane materiały architekt konsultował ze specjalistką w tej dziedzinie Sylwią Franczak prowadzącą studio thematerialstories.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oda do weekendu

Oda do weekendu

Góry Izerskie | 7 października 2022

Odwiedzamy minimalistyczne mieszkanie w Górach Izerskich