Laboratoryjny minimalizm na Mokotowie. To mieszkanie architekta

Funkcjonalność, surowość i laboratoryjny minimalizm to główne wyznaczniki mieszkania na Mokotowie, które architekt Michał Sikorski zaprojektował dla samego siebie.

Wystrój liczącego 40 metrów kwadratowych mieszkania w niedużym bloku to zaskakująca mieszanka stylu retro i laboratoryjnej sterylności. Na klasyczny układ składają się salon, sypialnia, kuchnia i łazienka. W kontrze do modnych otwartych przestrzeni architekt zdecydował się niczego nie zmieniać, jednocześnie unikając komplikacji związanych z przesuwaniem ścian i instalacji. Wyraźnym motywem przewodnim jest natomiast kolor niebieski zaznaczający swoją obecność w każdym z pomieszczeń. 

Laboratoryjny minimalizm i beton

Uwagę szczególnie przyciąga wystrój kuchni, gdzie białe kwadratowe kafelki Dtile kontrastują z frontami szafek z recyklowanego plastiku marki Smile Plastics. Niebieski wzór Blue Dapple to efekt połączenia desek do krojenia i plastikowych opakowań, które tworzą unikatowy deseń oscylujący pomiędzy marmurem a… poszatkowaną kapustą.

W przeciwieństwie do jasnej, sterylnej kuchni, w łazience wita nas surowy, jedynie zabezpieczony przed wilgocią beton zestawiony z szarym lastryko. Wszystkie wykorzystane materiały architekt konsultował ze specjalistką w tej dziedzinie Sylwią Franczak prowadzącą studio thematerialstories.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przełamując konwenanse

Przełamując konwenanse

Warszawa | 4 lutego 2024

W tym wnętrzu arch. Oskar Firek umiejętnie zagrał polską młodą sztuką i designem

Oda do weekendu

Oda do weekendu

Góry Izerskie | 7 października 2022

Odwiedzamy minimalistyczne mieszkanie w Górach Izerskich