Mieszkanie pełne mokotowskiego nastroju

Warszawski Mokotów to dzielnica stolicy o szczególnym charakterze. Stare kamienice sprawiają, że czas w pędzącej każdego dnia stolicy tutaj akurat nieco zwalnia. Właśnie w tym miejscu, w urokliwej kamienicy z lat 30. ubiegłego wieku pewne mieszkanie przeszło ciekawą metamorfozę. Pracownia Noi Studio stworzyła mieszkanie pełne mokotowskiego nastroju.

– Priorytetem dla inwestorki było stworzenie wnętrza, które harmonizuje z charakterem otoczenia. Projekt opierał się na rewitalizacji istniejącego układu, korzystając z naturalnych materiałów, jasnych, ciepłych barw oraz mebli z drugiej ręki – informuje pracownia Noi Studio.

Wyzwaniem dla pracowni był nieregularny kształt mieszkania. Zdecydowano się na zburzenie ściany oddzielającej kuchnię od pokoju dziennego. Zyskano w ten sposób otwartą przestrzeń z miejscem na wymarzoną przez inwestorkę wyspę kuchenną.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

– Z uwagi na niewielki metraż mieszkania wyspa została zaprojektowana tak, aby swoją formą uzyskać lekką, nieprzytłaczającą kompozycję z pozostałą zabudową kuchenną – wyjaśniają architekci pracowni Noi Studio.

Ciekawym akcentem stała się pomarańczowa, retro lodówka, pełniąca funkcję nie tylko kolorystycznego, ale także ożywiającego elementu mieszkania. Wyeksponowanie książek w niewielkim pomieszczeniu zrealizowano poprzez zabudowę meblową, która tworzy spójną całość z przeszklonymi drzwiami prowadzącymi do sypialni.

Wnętrze przyjemnie zaskakuje użyciem wielu naturalnych materiałów, takich jak marmur i drewno. W połączeniu z meblami vintage daje to bardzo klimatyczny efekt.

– Fornir drewniany zastosowany do wykończenia mebli dodaje wnętrzu ciepła i elegancji, podkreślając jego unikatowy charakter. Marmurowe blaty w kuchni nie tylko stanowią wybór estetyczny, lecz także praktyczny, łącząc styl z trwałością – opisują architekci Noi Studio.

Silną stroną projektu są starannie dobrane meble vintage, zarówno z prywatnej kolekcji inwestorki, jak i te kupione z drugiej ręki. To właśnie one nadają wnętrzu osobisty i intymny charakter, opowiadając jednocześnie fascynujące historie. Paleta jasnych kolorów, w połączeniu z drewnianymi elementami, nadaje przestrzeni lekkości, harmonii i przestronności.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przełamując konwenanse

Przełamując konwenanse

Warszawa | 4 lutego 2024

W tym wnętrzu arch. Oskar Firek umiejętnie zagrał polską młodą sztuką i designem

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!

Z miłości do kolorów

Z miłości do kolorów

Warszawa | 28 grudnia 2023

Pracownia La Fala Studio postawiła na światło. Ale to mieszkanie urosło!