Kreatywni w salonie Milionova

Design Alive Awards to jedyne w Polsce nagrody za kreatywne myślenie. Od czterech lat towarzyszy im wystawa krążąca po najciekawszych wydarzeniach w kraju. Po raz kolejny dotarła także na Łódź Design Festival. Tym razem zagościła w Milionova Fabryka Designu.

Showroom Milionova to nowe miejsce na mapie Łodzi. Salon z meblami, oświetleniem, dywanami i akcesoriami dekoracyjnymi osadzony jest we wnętrzu XIX-wiecznej fabryki Steinertów. – Milionova zrodziła się z pasji grupy ludzi profesjonalnie związanych z designem jak również amatorów ceniących dobry, nietuzinkowy styl. To miejsce skojarzeń pierwszej ligi designu z jego pasjonatami – przekonuje Marta Kołodziejczyk z salonu Milionova. – Reprezentujemy różne nurty łącząc nawet odległe bieguny lekkiego stylu skandynawskiego z włoską klasyką, które wspaniale wpisują się w surowy, industrialny wystrój starej fabryki. Nasz showroom ma ambicje łączyć design ze sztuką, dlatego znajdziecie u nasz nie tylko ekspozycje mebli i oświetlenia, ale również obrazy i grafiki cenionych artystów. Od pasjonatów dla pasjonatów – dodaje Marta Kołodziejczyk.

Marek Swoboda Photography-89_ŁDF2016_print

Design Alive Awards to konkurs, w którym magazyn „Design Alive” nagradza wybitne osobowości za kreatywność i kulturotwórcze oddziaływanie. Celem fundatora nagród – magazynu „Design Alive”, jest uhonorowanie osób współtworzących marki, produkty, usługi, przestrzenie i wydarzenia oraz animujących przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji. W 2013 roku laureatami DAA w kategorii Animator zostali organizatorzy ŁDF, Małgorzata Żmijska i Michał Piernikowski. Twórcy ŁDF zasiadali również w Kapitule nagrody.

Design Alive Awards zorganizowano w 2015 roku już po raz czwarty. Uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody branży kreatywnej w Polsce, bywają także przez wielu nazywane po prostu „Oskarami designu”, zapewne ze względu na ich prestiż, a także osobę twórcy konkursowych statuetek Oskara Ziętę – najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego projektanta.

Podczas 10. edycji ŁDF otrzymać też będzie można specjalne, kolekcjonerskie wydanie magazynu „Design Alive”. Będzie to już piąty magazyn przygotowany z okazji tego największego w tej części Europy festiwalu designu.

Miejsce wystawy Design Alive Awards:
Milionova Fabryka Designu
ul. Piotrkowska 276 (wjazd od ul. Milionova 2)

Mecenas: Mazda
Sponsorzy: Barlinek, Schattdecor
Partnerzy: Zieta, Ultrabrand

Więcej na: www.milionova.pl, www.lodzdesign.com

Marek Swoboda Photography-90_ŁDF2016_print

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: