Kreacje z natury. Konkurs, warsztaty, performance

barlinek | daria linert

10 kwietnia 2014 | Architektura | Design | Wydarzenia |

Wystartował projekt „Kreacje z natury”, którego organizatorem jest marka Barlinek, producent drewnianych podłóg, w partnerstwie z „Design Alive”. Oprócz konkursu dla projektantów i architektów wnętrz, obejmuje on także warsztaty rzemieślnicze oraz artystyczny performance. Wszystko po to, by na nowo poznać naturę drewna.

– W Barlinku pracujemy z drewnem od ponad 200 lat. Tutejsze tartaki i stolarnie produkowały niegdyś deski, krzesła, a nawet cyrkle i klamerki do bielizny. Dziś najbardziej dumni jesteśmy z deski barlineckiej, z której produkujemy warstwowe podłogi z najszlachetniejszych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego – mówi Dorota Karbowska, dyrektor marketingu firmy Barlinek. – Historia lubi zataczać krąg. Drewno to element tożsamości marki Barlinek. Zawdzięczamy mu bardzo wiele. Jego zapach, dotyk, struktura są niepowtarzalne w swej naturze. Dziś chcielibyśmy, aby poświęcić mu szczególną uwagę i wsłuchać się w to niewyczerpane źródło inspiracji. Naszymi doświadczeniami chcielibyśmy podzielić się z najlepszymi projektantami i architektami, by przedefiniować i zrozumieć naturę drewna od nowa. Dlatego Barlinek powołał Institute of Design, aby wraz z „Design Alive” zainaugurować projekt Kreacje z natury.

„Kreacje z natury” – szczegóły konkursu

Zadaniem konkursowym jest stworzenie nowego wzoru deski barlineckiej. Wstępne koncepcje należy zgłaszać do 6 czerwca br. poprzez stronę konkursową www.kreacjeznatury.pl. Osoby zakwalifikowane do II etapu konkursu „Kreacje z natury” wezmą udział w warsztatach rzemieślniczych w zakładach Barlinka.  Na złożenie końcowych projektów organizator czekał będzie do końca sierpnia br.

W konkursie przewidziano nagrody:
I miejsce: 10 000 zł oraz możliwość wdrożenia wzoru do produkcji
II miejsce: 5 000 zł
III miejsce: 2 000 zł

W jury konkursu znalazły się autorytety z dziedziny architektury, designu i biznesu m.in. architekt Przemo Łukasik (Medusa Group), architekt wnętrz Ada Pulvicki, projektant Szymon Hanczar (ASP Wrocław), projektantka wnętrz Agnieszka Stefańska oraz przedsiębiorca Michał Sołowow (Barlinek).

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w październiku podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival.

Więcej na: www.kreacjeznatury.pl www.barlinek.com.pl

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Zanurzenie w naturze

Zanurzenie w naturze

Warszawa | 5 listopada 2019

Efekt współpracy hanczarstudio z firmą Barlinek już w salonach Komfort