Nowa kolekcja podłóg. Premiera!

Podczas 18. edycji OKK! design odbyła się w premiera najnowszej kolekcji podłóg Barlinek Next Step. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli znani projektanci Szymon Hanczar, Gosia i Tomek Rygalik oraz architekt Przemo Łukasik.

W skład nowej kolekcji Barlinek Next Step wchodzą wodoodporne podłogi hybrydowe, o których opowiedział Robert Kupczewski, senior product manager oraz podłogi winylowe, które zaprezentował Przemysław Sołtysiak, dyrektor produktu w firmie Barlinek. Widzowie poznali rewolucyjne cechy nowych produktów oraz sposoby montażu. Mieli ku temu okazję zarówno bezpośrednio po wystąpieniach, kiedy eksperci na gorąco odpowiadali na pytania publiczności, jak i podczas rozmów z przedstawicielami marki, w tym Dorotą Karbowską-Zawadzką, dyrektor marketingu Barlinek.

Barlinek Next Step

Podłogi hybrydowe Next Step to kolekcja, w której warstwa użytkowa jest pozyskana z prawdziwego drewna, a rdzeń wykonany jest z mineralnego kompozytu, przyjaznego dla  ludzi. Efektem są bardzo trwałe, wytrzymałe i wodoodporne podłogi. Dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania ciepła podłogi doskonale sprawdzą się w systemach ogrzewania i chłodzenia podłogowego.

Nowoczesne podłogi winylowe, czyli kolejna z nowości Barlinka, to produkt inspirowany naturą. Przyroda i otaczający świat dyktują charakter tej kolekcji. Jej rozmaite, piękne i ponadczasowe wzory, idealnie wkomponowane w moc drewna i kamienia sprawiają, że każdy, może cieszyć się wyjątkowo wytrzymałą podłogą przez wiele lat. Gwarantuje ją rdzeń mineralny Eco Stone, który w 100 proc. zbudowany jest z przyjaznych dla środowisku składników.

Znakomici goście

Jak zwykle podczas spotkań OKK! design na scenie wystąpili znakomici goście specjalni. Pierwszy z nich, dr Szymon Hanczar, architekt wnętrz i projektant przedmiotu, właściciel biura hanczarstudio, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, przewrotnie zatytułował swoją prezentację „O tym jeszcze nie mówiłem…”. Opowiedział o projektach stoisk targowych (m.in. dla marki Barlinek) i przestrzeni biurowych, a także podzielił się z widzami pasją do majsterkowania, przybliżając ciekawe rozwiązania, które zastosował w swoich projektach mebli.

Następnie wystąpił Przemo Łukasik, założyciel pracowni architektonicznej Medusa Group, który opowiadał o tym, że jest zwolennikiem projektowania dla konkretnych użytkowników, za którymi przychodzi kontekst danej realizacji. Jako jeden z przykładów, architekt zaprezentował Bolko Loft, który zaprojektował dla siebie i swojej rodziny w zaadaptowanym, poprzemysłowym budynku o nietypowej bryle, położonym na terenie kopalni Zakładów Górniczo-Hutniczych „Orzeł Biały” w Bytomiu. 

Kolejnymi gośćmi specjalnymi byli Tomek Rygalik, projektant, wykładowca, doktor sztuki, założyciel Studio Rygalik oraz Gosia Rygalik, projektantka działająca również w obszarze edukacji i kultury, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz najnowszej inicjatywie Design Nature – platformie dla kreatywnych twórców, organizacji i firm, dla których ważne są wartości takie jak holistyczne, zrównoważone projektowania, szacunek dla środowiska i natury i celebrowanie dobrego, świadomego życia. W te działania wpisuje się również marka Barlinka, która wspiera Studio Rygalik w tworzeniu kreatywnego campusu w otoczeniu natury, jakim są Sobole. 

Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 12 mln m kw. rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 75 krajów na 6 kontynentach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w obiektach użyteczności publicznej – biurach, hotelach, galeriach handlowych i sklepach, kinach, teatrach, czy muzeach.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Zanurzenie w naturze

Zanurzenie w naturze

Warszawa | 5 listopada 2019

Efekt współpracy hanczarstudio z firmą Barlinek już w salonach Komfort