Prada poleci na Księżyc!

O tym, że kreatywność projektantów mody nie zna granic, wiemy już od dawna. Nikt jednak nie przypuszczał, że… odlecą oni w kosmos i to dosłownie! Dom Mody Prada ogłosił właśnie niesamowitą współpracę z komercyjną firmą kosmiczną Axiom Space. Jak będzie wyglądać kosmiczna kolekcja Prady?

Wybiegiem dla modeli – astronautów będzie Księżyc. Celem tego niezwykłego zawartego właśnie partnerstwa jest stworzenie innowacyjnych księżycowych skafandrów dla astronautów uczestniczących w misji NASA Artemis III. Ma ona być powrotem człowieka na srebrny glob po niemal półwieczu.

Kombinezony, nazwane Axiom Extravehcular Mobility Unit (AxEMU), mają być nie tylko praktyczne podczas eksploracji kosmosu. Będą także stanowić ważny krok w ewolucji technologii skafandrów kosmicznych.

Współpraca z zespołem Axiom Space pozwoli Pradzie wykorzystać swoje dziesięciolecia doświadczeń. To najnowocześniejsze technologie i niezwykłe zdolności projektowe w nowym kontekście – tym razem na powierzchni Księżyca. Tak właśnie powstanie kosmiczna kolekcja Prady.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Kosmiczna kolekcja Prady

Lorenzo Bertelli, dyrektor ds. marketingu Prada Group, podkreśla, że marka zawsze myślała przyszłościowo. Teraz poszerza swoje horyzonty o przestrzeń kosmiczną. To zderzenie dwóch światów – haute couture i wszechświata kosmicznego. To prawdziwy przełom!

– Jesteśmy zaszczyceni tym , że będziemy częścią tej historycznej misji z Axiom Space – podkreśla Bertelli.

– Dziesięciolecia eksperymentów, najnowocześniejsze technologie i know-how w zakresie projektowania. Całą wiedzę wykorzystamy przy projektowaniu skafandra kosmicznego dla projektu Artemida – dodaje Bertelli.

Prada wniesie do projektu nie tylko design, ale przede wszystkim zaawansowane technologie i surowce. Wszystko to musi spełniać surowe normy NASA pod względem funkcjonalności. W zamian Prada będzie mogła chwalić się, że jest pierwszym pozaziemskim domem mody.

To wyjątkowe partnerstwo jest kolejnym dowodem na to, że przyszłość mody nie zna granic – nawet tych kosmicznych. Prada i Axiom Space otwierają nowe wszechświaty, łącząc w jednym projekcie dwie dziedziny, które z pozoru wydają się odległe, ale dzięki temu stają się bliższe niż kiedykolwiek wcześniej. Jak podkreślają obie firmy to nie tylko projekt modowy, to krok w kierunku nowego rozdziału w historii współpracy między światem mody a podbojem kosmosu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: