Kopalnia zamieniona w nowoczesne centrum nauki i sztuki

Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji kompleksu Starej Kopalni w Wałbrzychu. Za projekt rewitalizacji i przekształcenia przestrzeni dawnej kopalni węgla kamiennego w nowoczesne centrum nauki i sztuki odpowiada pracownia architektoniczna Nizio Design International.

Budowlany etap inwestycji sfinalizowany został w listopadzie 2014 r. Do dyspozycji zwiedzających oddano wówczas część z kilkunastu pokopalnianych obiektów wchodzących w skład historycznego kompleksu KWK Julia. Goście odwiedzający Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia mogą już oglądać zrewitalizowane budynki nr 1, 3, 5, 6 i 17.

Plan zagospodarowania terenu Starej Kopalni zakłada również stworzenie atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych dla całej rodziny na terenie dawnej hałdy. Przestrzenie te zostaną zrealizowane w kolejnych etapach inwestycji.

Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki to placówka multidyscyplinarna. Zlokalizowana jest na terenie jednego z najstarszych i najlepiej zachowanych kompleksów poprzemysłowych w regionie Dolnego Śląska. Łącznie liczy ona cztery hektary powierzchni i obejmuje swym zasięgiem wiele pokopalnianych budynków.

Więcej na: www.nizio.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu

Muzeum Polskiej Wódki już działa!

Muzeum wódki

Warszawa | 7 sierpnia 2018

Otwarto Muzeum Polskiej Wódki projektu Nizio Design International.

Zoom na naturę

Zoom na naturę

Janów Lubelski | 31 maja 2015

Pierwsze interaktywne centrum dedykowane środowisku naturalnemu.

Podróż w czasie

Podróż w czasie

chmielnik | 6 lipca 2014

Dawna synagoga przekształcona w multimedialne centrum.