Konkurs Barlinka i „Design Alive”. Czekamy na Wasze kreacje!

barlinek | ŁUKASZ POTOCKI

14 maja 2014 | Design | Wydarzenia |

Do 6 czerwca można zgłaszać wstępne koncepcje w konkursie „Kreacje z natury”, którego organizatorem jest marka Barlinek, producent drewnianych podłóg, w partnerstwie z „Design Alive”. –  Takiej kolaboracji jeszcze w Polsce nie było – zachęca do udziału w konkursie jego juror Wojciech Trzcionka, na co dzień dyrektor wydawniczy „Design Alive”.

W jury konkursu znalazły się autorytety z dziedziny architektury, designu i biznesu m.in. architekt Przemo Łukasik (medusa group), architekt wnętrz Ada Pulvicki, projektant Szymon Hanczar (ASP Wrocław), projektantka wnętrz Agnieszka Stefańska (Infini Design) oraz przedstawiciele marki Barlinek i magazynu „Design Alive”. Półfinaliści zostaną zaproszeni na unikalne warsztaty rzemieślnicze do zakładów Barlinka, by na nowo poznać naturę drewna. Na finalistów czekają nagrody o łącznej wysokości 17 000 zł, publikacje na łamach „Design Alive” oraz prezentacje podczas tegorocznego Łódź Design Festival oraz gali Design Alive Awards.

POWIEDZIELI O KONKURSIE:
Szymon Hanczar, juror, na co dzień projektant, wykładowca ASP we Wrocławiu:
– Przede wszystkim największymi niewymiernymi wartościami udziału w konkursie są zarówno możliwość odbycia warsztatów jak i szansa wdrożenia koncepcji do produkcji. Dla każdego projektanta, czy to startującego, czy posiadającego już jakiś dorobek, nie ma większej wartości niż kolejne doświadczenia zdobyte na zapleczu fabryki czy produkt własnego projektu w ogólnodostępnej sprzedaży. Nagroda finansowa jest oczywiście miłą gratyfikacją, ale nie powinna być nigdy celem samym w sobie. Mocną stroną konkursu jest duża swoboda w działaniu, jaką organizator daje uczestnikom. Każdy ma spore pole do popisu, nie musi obawiać się ograniczeń technologicznych, te będzie miał szanse poznać w drugim etapie i wówczas dopracować swój pomysł. Poza tym wszystkim temat dotyczy podłóg z naturalnego drewna, jednego z najwdzięczniejszych materiałów, który jednocześnie skrywa swoje tajemnice. Natury nie oszukamy, musimy się jej nauczyć i taką możliwość będą mieli finaliści konkursu.

Wojciech Trzcionka, juror, na co dzień dyrektor wydawniczy „Design Alive”:
– Takiej kolaboracji jeszcze w Polsce nie było. Konkurs tworzą znana maka Barlinek oraz magazyn „Design Alive” – razem chcemy pokazać nową jakość w tworzeniu i promocji nowych produktów, nie zapominając o dwóch wiekach pięknej tradycji pracy z drewnem. Już chociażby dlatego warto wziąć udział w tym konkursie. Bardzo ciekawy jest też program konkursu, w którym znajdą się m.in. warsztaty w fabryce czy spotkania z autorytetami z dziedziny designu i architektury. No i najważniejsze – zwycięska praca zostanie pokazana na łamach „Design Alive” oraz w formie konceptualnej aranżacji podczas największego polskiego festiwalu designu w Łodzi oraz gali Design Alive Awards w Warszawie. No i oczywiście nie zapominajmy o sławie i nagrodach finansowych!

Zadaniem konkursowym jest stworzenie nowego wzoru deski barlineckiej. Wstępne koncepcje należy zgłaszać do 6 czerwca br. poprzez stronę konkursową www.kreacjeznatury.pl . Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu wezmą udział w warsztatach rzemieślniczych w zakładach Barlinka. Na złożenie końcowych projektów organizator czekał będzie do końca sierpnia br.

W konkursie przewidziano nagrody:
I miejsce: 10 000 zł oraz możliwość wdrożenia wzoru do produkcji
II miejsce: 5 000 zł
III miejsce: 2 000 zł

Więcej na: www.kreacjeznatury.pl, www.barlinek.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Zanurzenie w naturze

Zanurzenie w naturze

Warszawa | 5 listopada 2019

Efekt współpracy hanczarstudio z firmą Barlinek już w salonach Komfort