Kolorowy debiut Noti

Marka Noti zadebiutowała w dniach 25-29 października na targach Orgatec. W Kolonii firma zeprezentowała wiele nowości zachwycając odwiedzających nie tylko premierami, ale też niezwykle kolorowym stoiskiem zaprojektowanym przez Piotra Kuchcińskiego i Tomka Rygalika.

Najsilniejsze trendy zauważalne na odbywających się co dwa lata targach Orgatec to: modułowość, home office i produkty akustyczne. Noti idealnie wpasowało swoje produkty w te trendy odsłaniając się wcześniej z hasłem „Individual, diverse, modular” i planując premierę systemu SoundRoom.

Podczas 5 dni targów goście Noti mogli zobaczyć i usiąść na kilku nowościach : krzesłach i fotelach z dwóch poszerzonych kolekcji Piotra Kuchcińskiego: Manta i Mishell oraz fotelikach Mamu Tomka Rygalika. W tym roku producent dodał do rodziny Mishell krzesło oraz fotel na drewnianych nogach, a do Manty – fotele lounge i club oraz krzesła na nogach drewnianych lub płozach. Lekki i kompaktowy fotelik Mamu jest natomiast projektem całkowicie nowym. Do uzyskania jego trójwymiarowej geometrii strukturalnego, ergonomicznego siedziska wykorzystano formowany filc. Dla dodatkowego komfortu, krzesło jest produkowane z tapicerowaną poduszką, a także z tapicerowanym miękkim pokrowcem, luźno obejmującym powierzchnię filcu. Na targach Orgatec pojawiły się też ostatnie, będące już w sprzedaży, wdrożenia Noti: uniwersalne, zgrabne krzesła Linar Plus i modułowe pufy x40.

noti_designalive - 6

Największe jednak zainteresowanie wzbudzał – wprowadzony w zupełnie nowej kategorii produktowej portfolio Noti, przedstawiciel systemowych rozwiązań – zestaw komplementarnych rozwiązań akustycznych, dający możliwość przestrzennego komponowania pejzażu współczesnego biura – SoundRoom (projekt Tomek Rygalik). Został on stworzony w odpowiedzi na rozwój technologii komunikacji mobilnej, wady systemów open-space i ewolucję w stronę komfortowego miejsca spotkań. Narastający w biurach hałas pogarsza atmosferę pracy, rozprasza uwagę i przeszkadza w efektywnym wykonaniu zadań, zwiększa stres i napięcie.

W projekcie połączono innowacyjną technologię konstrukcji ścianek akustycznych z rozpraszającą dźwięk geometrią. Kompleksowy projekt różnorodnych przegród akustycznych pozwala na zagospodarowanie wielu funkcjonalności potrzebnych do pracy, oraz kreowania kontekstu architektonicznego dla mebli ruchomych i uzupełniających. Możemy wymienić szereg funkcji, które poszczególne meble akustyczne spełniają: zwiększenie koncentracji i produktywności, efektywna praca konceptualna w grupie, możliwość skupienia, wymiany informacji i pełnego zrozumienia podczas krótkich nieformalnych spotkań, izolacja od otaczającego zgiełku i możliwość rozmowy przez telefon.

noti_designalive - 14

Najczęściej odwiedzany przez gości targowych był „Sleeping Room” wypełniony spokojną i kojącą muzyką, poprawiający samopoczucie i tworzący oazę na głośnej i zatłoczonej powierzchni wystawienniczej. Pozostałe elementy kolekcji to: salka konferencyjna, pokój spotkań, miejsce do pracy samodzielnej, sofy, fotele i budki „telefoniczne”.

Więcej na: www.noti.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tomasz Augustyniak zaprojektował fotel dla Noti

Niepozorna elegancja

Tarnowo Podgórne | 1 marca 2021

Noti prezentuje nowy fotel Nome projektu Tomasza Augustyniaka