IKEA PS 2017. Uwolnij się!

IKEA zaprezentowała dziewiątą edycję limitowanej kolekcji PS. W gronie siedemnastu projektantów z całego świata tworzących kolekcję po raz kolejny znalazła się Polka Maja Ganszyniec.

IKEA PS 2017 – meble, akcesoria, tekstylia czy oświetlenie

IKEA PS 2017 łamie dotychczasowe reguły wyposażania wnętrz, stawiając na łatwość do szybkich zmian, kompleksowość i personalizację. Siedemnastu projektantów z całego świata, w tym polska reprezentantka – Maja Ganszyniec, pracowało nad tym, aby stworzyć kolekcję będącą odpowiedzią na potrzeby współczesnych mieszkańców i wnętrz, które ewoluują wraz z nimi. Wynikiem tego jest ponad 50 prostych i funkcjonalnych produktów. W tym m.in.: składana sofa, która może wisieć na ścianie, poduszka zmieniająca się w kołdrę lub samonawadniająca się doniczka, która zadba o rośliny przez dwa tygodnie nieobecności w domu.

– Dziewiąta kolekcja IKEA PS jest kolejną próbą stworzenia produktów odpowiadających na potrzeby stale rozwijającego się mobilnego społeczeństwa. Społeczeństwa, które chętnie i często zmienia miejsce zamieszkania, wybierając najczęściej większe ośrodki miejskie – komentuje Małgorzata Jezierska, Specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce. – Duże miasta to z kolei często niewielkie powierzchnie mieszkań, na których każdy chce żyć komfortowo. Funkcjonalne kształty i połączenia, unikalne printy oraz ciekawa gra kolorów zaprezentowane w IKEA PS 2017, spodobają się osobom poszukującym niestandardowych, a jednocześnie użytecznych rozwiązań w dobrych cenach.

ph139219_i

W kolekcji IKEA PS 2017 znalazły się produkty, które można z łatwością przemieszczać. Na przykład przenieść w obrębie pokoju lub zabrać ze sobą podczas przeprowadzki. To meble i akcesoria wykonane z lekkich, nowoczesnych materiałów, cechujących się wytrzymałością i łatwością utrzymania. O nietypowości artykułów świadczą przede wszystkim kreatywne rozwiązania, kształty i połączenia surowców. Przykładem są wazony, które mimo masowej produkcji i przy użyciu tej samej formy, różnią się od siebie dzięki domieszce szkła pochodzącego z recyklingu. Fotel narożny w kształcie chmury, który za sprawą połączenia z drugim, staje się kanapą. Okrągły fotel bujany idealny podczas wspólnych wieczorów z bliskimi czy szafa, której montaż nie wymaga narzędzi. To rozwiązania dla osób odważnych, ale jednocześnie ceniących swój czas, swobodę i komfort.

ph139615_d

– Podczas jedzenia wielu z nas uwielbia usiąść na sofie albo chodzić z jednego miejsca na drugie. Ta świadomość doprowadziła mnie do stworzenia miski i talerza. Naczyń z wysokimi brzegami, zapobiegającymi rozlaniu zawartości lub poparzeniu się podczas przenoszenia jedzenia. Mają także niewielką półeczkę, na której możesz położyć grzanki – mówi polska projektantka, Maja Ganszyniec.

Ważnym elementem kolekcji IKEA PS 2017 są różnorodne warianty oświetlenia

W zależności od potrzeb dostępne są lampy podłogowe, stołowe oraz wielofunkcyjne oświetlenie LED, które można użytkować w dowolny sposób. Podobną zasadę zastosowano w przypadku tekstyliów – koca, narzuty, maty, poduszki i śpiwora. Bazą do ich powstania stały się pikowane tkaniny w żywych kolorach, które są estetyczne i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie są także lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Można je więc zabrać je w długą podróż lub na piknik z przyjaciółmi – wszystko w zależności od wyobraźni.

Nowością są produkty spożywcze będące integralną częścią kolekcji. To zestawy przypraw oraz mieszanki zbóż w torebkach, które pozwolą w prosty sposób przygotować zdrowe i sycące posiłki. Jeśli dodamy do tego limitowane akcesoria i dekoracje z papieru, które także są elementami IKEA PS 2017, otrzymamy gotową receptę na niezobowiązujące spotkanie z najbliższymi oraz dobrą zabawę.

Nazwa kolekcji IKEA PS pochodzi od łacińskiego post scriptum, co oznacza dopisek do listu czy artykułu zamieszczany na końcu tekstu. IKEA postanowiła właśnie w ten sposób nazwać swoje specjalne kolekcje. Stanowią one swego rodzaju „dopisek” projektantów do regularnego asortymentu sieci. IKEA PS 2017 będzie dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od lutego.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: