Hiszpański azyl polskiego małżeństwa. I ten widok!

Liczący 350 metrów kwadratowych apartament w Calpe, wakacyjnym kurorcie położonym na wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii został wybrany przez małżeństwo ze Śląska ze względu na niezwykły urok okolicy i mieszkających w sąsiedztwie przyjaciół. Ze wszystkich pokoi apartamentu rozciąga się zjawiskowy widok, w tym na słynną górę Ifach. Za projekt odpowiadają Marta Żebrowska i Weronika Król, założycielki katowickiej pracowni mow.design.

Apartament z widokiem na górę Ifach

Aby zachęcić domowników i ich gości do wspólnych interakcji projektantki zdecydowały się na otwarty układ łączący salon, kuchnię i jadalnię. Elegancki, ponadczasowy wystrój miał stanowić tło dla designerskich perełek należących do właścicieli domu. W efekcie odcienie szarości, beżu, delikatnego błękitu i naturalnego dębu kontrastują z mocnymi akcentami antracytowymi, zaś całość ociepla dębowy fornir.

W części sypialnianej projektantki z pracowni mow.design postawiły na całkowity minimalizm. Spośród czterech sypialni z indywidualnymi łazienkami, trzy przeznaczono na pokoje gościnne urządzone w jednakowy sposób, zaś czwartej – będącą sypialnią właścicieli, poświęciły nieco więcej uwagi tworząc przytulną przestrzeń w jasnych barwach.

W apartamencie znajdziemy mnóstwo dzieł sztuki: w salonie – czarny obraz autorstwa Jerzego Kenara, w sypialni – akt, który wykonała Kaja Solecka,  na tarasie – rzeźbę lokalnego hiszpańskiego artysty Toni Mari, zaś przy telewizorze stoją rzeźba „3 świnki” Józefa Polewki oraz szachy z krakowskiej galerii Dystans w Krakowie.

We wnętrzach znajdziemy też sporo klasyków designu, m.in. krzesła Thonet z przełomu lat 60. i 70. oraz fotel Wassily z 1995 roku. W łazience dostrzec można ponadto stołki Plopp zaprojektowane przez Oskara Ziętę a w sypialniach gościnnych fotele Oyster zaprojektowane przez Krystiana Kowalskiego dla marki Comforty. Za oświetlenie domu odpowiadają oprawy polskiej marki Chors.

Więcej na: www.mow.design

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Styl w każdym detalu

Styl w każdym detalu

Warszawa | 9 czerwca 2024

Marta Żebrowska-Wojczuk i Weronika Król w rozmowie z „Design Alive”

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho