Gudmundur Ludvik twórcą nowej kolekcji .mdd

Afi to mebel zainspirowany skandynawską tradycją rzemiosła i wzornictwa, odzwierciedlający najbardziej charakterystyczne cechy tego stylu. Za nowym projektem polskiej marki .mdd stoi Gudmundur Ludvik, projektant z Kopenhagi pochodzenia islandzkiego. Współpraca projektanta z .mdd zaowocowała stworzeniem krzesła, które jest odzwierciedleniem zamiłowań twórcy i możliwości produkcyjnych marki.

Kolekcja Afi łączy w sobie elegancki, niecodzienny wygląd z minimalistyczną, ale trwałą konstrukcją. Charakterystyczne podłokietniki zapewniają komfort i stabilność, a klasyczny design sprawia, że meble Afi stanowią uniwersalny dodatek do każdego typu wnętrza. Od hoteli po bary, od przestrzeni prywatnych po miejsca pracy, jest to element aranżacji pozwalający, zarówno na komfortową pracę, jak i odpoczynek, czy rozrywkę.

Specjalnie wyprofilowane siedzisko i oparcie ze sklejki fornirowej, dostępne w dwóch odcieniach dębu, idealnie komponują się z  krawędziami ramy, dostępnej w dwóch wykończeniach. Wysokie krzesło barowe stanowi uzupełnienie całej serii, dzięki czemu krzesła używane razem, idealnie nadają się do pomieszczeń gościnnych, zaprojektowanych na otwartym planie lub do pomieszczeń ogólnodostępnych, w których wymagane są różne wysokości i formy siedzisk. Uzupełnieniem kolekcji jest krzesło z niskim oparciem, które zapewnia komfort użytkowania, zachowując przy tym estetykę mebla. Krzesła Afi można sztaplować co pozwala na ich wygodne przechowywanie, nawet w małych pomieszczeniach.

Kolekcję Afi stworzył Gudmundur Ludvik, twórca z Kopenhagi pochodzenia islandzkiego, projektant i stolarz w jednej osobie, absolwent Danish Design School, który w swojej pracy łączy rzemiosło, sztukę i design.

Więcej na: www.mdd.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Work Together

Work Together

Bydgoszcz | 19 stycznia 2020

Nowa siedziba MDD w Bydgoszczy

Nowe meble, nowa twarz

Nowa twarz MDD

Sępólno Krajeńskie | 4 listopada 2016

Krystian Kowalski projektuje dla Fabryki Mebli Biurowych MDD.