Krystian Kowalski powraca z nowymi projektami

Krystian Kowalski – jeden z najbardziej uznanych polskich projektantów – zachwyca najnowszymi projektami. Właśnie zaprezentował meble zakorzenione w jego rzeźbiarskiej tożsamości, a jednocześnie zachwycające miękkością form i przemyślanym komfortem.

Dwa projekty powstały dla polskiej marki .mdd a jeden dla manufaktury Tamo z Gdyni.

Fat Frank i Grace dla .mdd

Fotel Fat Frank jest reprezentacją koncepcji, w której komfort użytkownika i jakość wykonania mają największe znaczenie. Poduszki sięgające od głębokiego siedziska aż po lekko odchylone oparcie pozwalają zanurzyć się w krainę absolutnego spokoju. Elegancka forma krzesła Frank jest umieszczona na klasycznej czworonożnej lub czteroramiennej obrotowej bazie. Obszary wypoczynkowe, wnętrza mieszkalne, strefy relaksu i obiekty hotelowe to doskonałe środowisko dla tego wykwintnego mebla. Fotel jest dostępny w różnych tkaninach i kolorach, w tym w naturalnej skórze, która potęguje uczucie komfortu.

Krzesło z kolekcji Grace Krystian Kowalski zaprojektował jako elegancki dodatek do miejsca pracy, przestrzeni recepcyjnych, poczekalni czy stref relaksu. Klasyczny styl, charakterystyczny design i mnogość podstaw pozwolą na stworzenie krzesła według własnych preferencji i wymagań. Siedzisko z czteroramienną podstawą w opcji z kółkami lub bez nada ciekawego charakteru w home office, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort użytkowania. Produkt z tapicerowaną nogą to propozycja do mniej formalnych stref w biurze, a rurowa podstawa idealnie wpasuje się w przestrzenie użyteczności publicznej. Producent: www.mdd.pl

Shapes dla Tamo

Stolik Shapes to zupełnie nowy wymiar mebla, a zarazem kreacja, która prowokuje do poszukiwania odniesień w historii sztuki. Łatwo odnaleźć w nim geometryczne nawiązania do dzieł Brancusi’ego i klasyki rzeźby. Postument stolika to bryły o zdyscyplinowanej kompozycji harmonijnie unoszące ciemny, idealnie gładki, szklany blat. Asymetria i graficzność formy są wyróżnikiem i będą silnie akcentować swoją obecność w każdym wnętrzu. Producent: www.tamo.design

 
Na zdjęciu: stolik Shapes oraz fotel Fat Frank.

Krystian Kowalski

Krystian Kowalski urodził się w Warszawie (1982) w rodzinie artystów. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W Studio Bellini stosował metodologię opartą na tworzeniu prototypów. W latach 2009-2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design.

Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i zagranicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Proces twórczy opiera na obserwacjach zachowań, dogłębnej analizie trendów i technologii wybierając optymalne rozwiązania dla marki i procesu produkcji. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w modelarnię studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów.

Więcej na: www.krystiankowalski.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Work Together

Work Together

Bydgoszcz | 19 stycznia 2020

Nowa siedziba MDD w Bydgoszczy