Baltic powraca w nowej, ulepszonej odsłonie

Wieloletnia współpraca marki .mdd z Krystianem Kowalskim zaowocowała krzesłem Baltic 2, które powstało w wersji tapicerowanej.

Tworząc Baltic 2 projektant zaczerpnął inspirację z kolekcji Baltic, laureata tytułu „Must have” na tegorocznym Łódź Design Festivalu. Znana z poprzednich modeli forma została pozbawiona podłokietników; krzesła dostępne są również w dwóch wersjach siedziska – tapicerowanej Classic i Soft Duo z marszczoną poduchą. Do obu dobrać można charakterystyczne dla serii Baltic podstawy: metalową, drewnianą i obrotową.

Baltic 2 sprawdzi się jako element aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych i publicznych, szczególnie restauracyjnych i hotelowych. Prosta forma i ponadczasowy design sprawiają, że nie podda się zmianom trendów i będzie służył przez lata.

Jest to także projekt przyjazny środowisku. Baltic wykonano z materiałów, które nadają się do recyclingu oraz z tych już odzyskanych.

Krystian Kowalski urodził się w Warszawie (1982) w rodzinie artystów. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W Studio Bellini stosował metodologię opartą na tworzeniu prototypów. W latach 2009-2013 współtworzył Kompott Studio. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Work Together

Work Together

Bydgoszcz | 19 stycznia 2020

Nowa siedziba MDD w Bydgoszczy

Gala Design Alive Awards 2018

Nasi bohaterzy

Warszawa | 13 grudnia 2018

Gala Design Alive Awards 2018. Święto kreatywnego myślenia.