Gdzie zjeść w Gdyni. Polecamy miejsca ze smakiem!

Gdzie zjeść w Gdyni. Polecamy miejsca ze smakiem! Kawiarnie, bistra, bary i restauracje, które sami dla Was sprawdziliśmy.

Kulinarna Gdynia to oddzielny rozdział opowieści o tym mieście. Pełno tu kawiarni, bistro, barów i restauracji. Oto nasz subiektywny wybór, kilka miejsc, które lubimy ze względu na menu, znakomity design albo jedno i drugie.

Zacznijcie od adresu Abrahama 39, który od południa do późnego wieczora tętni azjatyckim życiem. Zawsze tu gwarno i tłoczno, jak na ulicy Szanghaju! Jesteście w Neonie, azjatyckim street food barze, w którego karcie znajdziecie znakomitego tatara na grzance, duży wybór puchatych jak chmurka bao, zarówno w wersji wegańskiej, jak i mięsnej – pad thai czy curry. Neon to też świetne drinki i napoje bezalkoholowe. Warto więc wpaść nie tylko na obiad, lecz także wieczorem.

Na Waszym kulinarnym szlaku nie może zabraknąć również Flow Café przy ul. Świętojańskiej.  Najlepiej wstąpić do Flow w tygodniu, bo w weekendy ciężko o miejsce. Nic dziwnego – minimalistyczny wystrój, śniadaniowo-brunchowe menu zmieniające się sezonowo i najlepsza kawa w mieście (z ziaren berlińskiej Bonanzy) sprawiają, że przed wejściem często ustawiają się długie kolejki.

Neon przy ul. Abrahama 39 to azjatycki street food bar ze znakomitymi: wystrojem, atmosferą, kartą i drinkami. Lokal zaprojektował Filip Kozarski, a szefem kuchni jest Krzysztof Konieczny.

Jeżeli macie ochotę na coś włoskiego, to polecam Pastę Miasta, z domowej roboty makaronami, a także pizzerie: Mąkę i Kawę oraz Czerwony Piec. Lokalsi lubują się też w plackach ze staromodnej Gdynianki. A jeżeli jesteście większą grupą, to najlepiej skierujcie kroki do Serio.

Stąd już tylko kawałek do słynnego Bankowca, który jest uznawany za pierwszy wielomieszkaniowy apartamentowiec w Polsce, zbudowany w nurcie luksusowym późnego funkcjonalizmu. Na parterze znajduje się stylowa Cyganeria – kawiarnia, w której zjecie śniadanie i obiad oraz napijecie się ze znajomymi wina. My uwielbiamy tutejsze serniki.

Był kaletnik, jest kawiarnia Kosmos. Tu muzyki posłuchasz z winyli i przeniesiesz się w czasie.

Ostatnio polubiliśmy też Kosmos przy ul. Starowiejskiej 25. To nowe miejsce, powstałe latem tego roku. Kawę wypijecie tu słuchając muzyki z winyla w otoczeniu pamiątek po byłym zakładzie kaletniczym, m.in. barwnej mozaiki z kawałków skóry przy witrynie.

Jeżeli wpadniecie do Gdyni na dłużej niż tylko weekend, to odwiedźcie też: Tłok, Pokusę, Tapas Barcelonę, Umiko Sushi, Sumo Ramen, Moshi Moshi, Aleję 44, bar W33 w willi Wincent, Malikę, Carmnik, Algę Street Food, Haos, Oficynę, LUIS Mexicantinę czy kultowe: bar mleczny Słoneczny i cukiernię Delicje, gdzie czas zatrzymał się w latach 80. XX wieku.  A po całym dniu koniecznie wybierzcie się na piwo do Ale Browaru czy na Fyrtel.

A gdzie zjeść w Gdyni świeżego dorsza? – spytacie. Na rybkę to najlepiej do Sopotu, do Baru Przystań tuż przy plaży. Byle nie w weekend, bo nie dopchacie się do baru. Smacznego i na zdrowie!

Ps. W Gdyni wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Przy okazji odwiedzin w polecanych miejscówkach koniecznie sprawdźcie, jakie modernistyczne budynki znajdują się w sąsiedztwie. Najlepsze wskazówki znajdziecie na www.modernizmgdyni.pl

https://www.designalive.pl/mamy-dla-was-w-prezencie-magazyn-gdynia-alive/

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

LUIS Mexicantina. Modernizm w roli głównej

LUIS Mexicantina

Gdynia | 11 września 2020

Najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne 2020 roku

Umiar i modernizm

LUIS Mexicantina

Gdynia | 15 grudnia 2019

Najnowszy projekt twórców gdyńskich lokali. Modernizm w roli głównej

Pasta miasta. Miejska oranżeria

Pasta miasta

Gdynia | 24 sierpnia 2016

Restaurację zaprojektowało studio Turbo Pauliny Kisiel.