LUIS Mexicantina. Modernizm w roli głównej

Nietypowe podejście do tematu Meksyku oraz zachwycająca spójność koncepcji to wyróżniki projektu Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego. Poznajcie LUIS Mexicantina, restaurację, która właśnie otrzymała nagrodę główną w konkursie Gdynia Design Days na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni w 2020 roku.

Gdańska pracownia Akurat ma na swoim koncie wiele udanych realizacji w Trójmieście, które łączy nie tylko dobra kuchnia, ale i zaprojektowane ze smakiem wnętrza. To np. Willa Wincent czy lokale Serio i HAOS. LUIS Mexicantina nie wyłamuje się z szeregu ujmując klimatem gorącego Meksyku bez popadania w dosłowność.

– Pomysł stworzenia meksykańskiej kantyny chodził nam po głowie już od kilku lat. Tylko wtajemniczeni do tej pory wiedzieli, że drugi z naszych projektów – restauracja Serio, miał być pierwotnie właśnie konceptem meksykańskim. Finalnie historia potoczyła się inaczej i pomysł ten udało nam się zrealizować dopiero za czwartym razem… – wspomina współwłaściciel lokalu Krzysztof Czop. – Po raz kolejny zdecydowaliśmy się na współpracę z naszymi zaprzyjaźnionymi architektami Maciejem Ryniewiczem (po raz czwarty) oraz Rafałem Kaletowskim (po raz drugi), z którymi zrealizowaliśmy wszystkie nasze wcześniejsze projektu: Śródmieście, Serio oraz HAOS.

Na niezwykle spójną koncepcję składają się liczne szczegóły – od nazwy, poprzez kolorystykę, meble czy identyfikację wizualną. Faktury, barwy i roślinność tworzą starannie zaplanowaną całość doskonale korespondującą z kolorowym, aromatycznym menu.

– Od początku byliśmy zdecydowani na zerwanie z tradycyjną formą projektowania lokali latynoskich, świadomie rezygnując z podstawowej palety barw oraz nawiązań folkloru i elementów ludowych. Swoich inspiracji szukaliśmy za to w fakturach, barwach oraz architekturze. Tym sposobem trafiliśmy na twórczość Luisa Barragana, która miała znaczący wpływ na wygląd naszego lokalu, a także jego nazwę – dodaje Krzysztof Czop.

Projekt otrzymał nagrodę główną w konkursie Gdynia Design Days na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni w 2020 roku.

Więcej na: www.akurat.studio www.mexicantina.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Aptekarski sznyt Wiśniewskiego

Aptekarski sznyt

Gdańsk | 30 września 2018

Wiśniewski - projekt Rafała Kaletowskiego oraz Macieja Ryniewicza.