Galeria Ornament. Miejsce pełne designu i sztuki

Warszawa | Zdjęcia: Budzik Studio

11 października 2019 | Design | Miejsca

W otoczeniu przedwojennych kamienic na warszawskim Starym Mokotowie powstało miejsce dla wielbicieli architektury, sztuki i designu

Galeria Ornament to przestrzeń stworzona przez architekt Annę Koszelę-Krawczyk. Projektantka postanowiła połączyć swoją pracownię z miejscem, które będzie nas na co dzień inspirować – wypełnione dziełami sztuki, pięknymi przedmiotami i roślinami. Przechodniów z ulicy zaprasza osłonięta starą kratą witryna, na której prezentowane są starannie wybrane detale.

GaleriaOrnament_DesignAlive - 3

– Galeria Ornament to projekt niedokończony, który będzie ewoluował i rozwijał razem ze mną. Odwiedzając targi i galerie sztuki, wciąż odkrywam nowe, warte uwagi projekty… Zamierzam się nimi dzielić i regularnie zmieniać ekspozycję, bawić się nią, inspirować. To miejsce dedykowane wszystkim, którzy cenią to, co niepowtarzalne i szukają unikatowych przedmiotów, które wniosą nową jakość do ich wnętrz – wyjaśnia właścicielka Galerii Ornament, Anna Koszela-Krawczyk.

We wnętrzu Galerii Ornament widoczna jest różnorodność stylów. Projekt koresponduje z architekturą budynku, podkreśla jego charakter. Architektka chciała wydobyć piękno tego miejsca. Stąd decyzja o pozostawieniu na ziemi surowego lastrico i ukłon w stronę stylu vintage. Z pewnością na szczególną uwagę zasługuje zabytkowa kuchnia, sprowadzona z Francji. Wakacyjny klimat wprowadzają z kolei umieszczone pod sufitem, drewniane wiatraki, zielone rośliny i figurki rajskich ptaków. Dzięki zastosowaniu różnych kolorów ścian przestrzeń podzielono na dwie strefy. Są to: ekspozycja utrzymaną w ciepłym Living Coral i miejsce spotkań, w którym króluje przyjemny nieco chłodny błękit.

GaleriaOrnament_DesignAlive - 1

GaleriaOrnament_DesignAlive - 10

GaleriaOrnament_DesignAlive - 9

GaleriaOrnament_DesignAlive - 8

GaleriaOrnament_DesignAlive - 7

Galeria Ornament DesignAlive - 6

Galeria Ornament DesignAlive - 5

Galeria Ornament DesignAlive - 4

Galeria Ornament DesignAlive - 2

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Księżniczka kropek

Księżniczka kropek

Tokio | 27 sierpnia 2023

Yayoi Kusama od 70 lat tworzy psychodeliczne, artystyczne światy

Kontekst dla sztuki

Kontekst dla sztuki

Gdańsk | 20 listopada 2022

Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska w rozmowie o roli sztuki we wnętrzach