Futro przetrwania (wideo)

Hongkong | MAN

8 marca 2013 | Ludzie | Rzeczy | Styl życia | Wideo |

W tych ubraniach apokalipsa nie będzie taka straszna. W przetrwaniu najgorszego ma pomóc kolekcja wymyślona przez Mingki Cheng. Kolory w większości są zainspirowane kameleonami i stworzeniami morskimi.

W tych ubraniach apokalipsa nie będzie taka straszna. W przetrwaniu najgorszego ma pomóc kolekcja wymyślona przez Mingki Cheng. Kolory w większości są zainspirowane kameleonami i stworzeniami morskimi.

Wprawdzie największe zagrożenie ostatnich miesięcy szczęśliwie mamy już za sobą, to jednak myślenie o końcu świata i zbliżającej się apokalipsie wciąż znajduje odzwierciedlenie nie tylko w literaturze, sztukach wizualnych czy kinie. Myślenie o zbliżającym się końcu stało się bliskie Mingki Chengowi, projektantowi pochodzącemu z Hong Kongu i absolwentowi Central Saint Martins College of Arts and Design w Londynie, który od dłuższego czasu poszukuje w tekstyliach. W zeszłym roku zaprezentował szeroko komentowaną kolekcję Doomsday Survival wiosna/lato 2013.

I tak kolekcja składa się z różnych modowych propozycji. Plastikowe futro z właściwościami przetrzymującymi ciepło, dodatkowo pokryte łuskami. Pikowana kurtka, płaszcz i spódnica wypełniany puchem są również przeznaczone na trudne warunki klimatyczne. To już niemal współczesne zbroje, wodoodporne, żaroodporne i promienioodporne.

– Kolory w większości są zainspirowane kameleonami i stworzeniami morskimi, które łączą się z kształtami zbroi i fachowymi kombinezonami – wyjaśnia Cheng.

Kolekcja nie tylko efektownie się prezentuje, ważniejsza od estetyki stała się jej właściwości użyteczne. Jeśli wierzyć słowom twórcy, te ubrania rzeczywiście mogą pomóc w przetrwaniu w ekstremalnych warunkach. Cheng przyznaje, że nim rozpoczął nad nią pracę, długo obserwował świat przyrody, umiejętność przystosowawcze zwierząt w ekstremalnych warunkach, gdzie zagrożenie czai się właściwie za każdym rogiem… przepraszam, kamieniem.

A tak na marginesie, ciekawe, co na taką kolekcję powiedziałyby… dinozaury.

Więcej: www.mingkicheng.carbonmade.com, www.notjustalabel.com

Mingki Cheng – The 6th Ally 2012: Body Protection System from Jeff Metal on Vimeo.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tekstylne tatuaże

Tekstylne tatuaże

Warszawa | 16 grudnia 2022

Liwka Biały, twórczyni marki Psychedelivs, opowiada o swojej pasji do szycia

Nowa kolekcja marki Atomy. Klasyczne wzory z twistem

Nostalgia

Gdańsk | 19 października 2020

Najnowsza kolekcja marki Atomy to odpowiedź na poszukiwanie balansu i bliskości

Krawiecki majstersztyk

Krawiecki kunszt

Kraków | 9 stycznia 2020

Tradycja i funkcjonalność w kolekcji Heritage/Dziedzictwo marki Bytom

Elementy

Elementy

Warszawa | 8 stycznia 2020

Świadoma moda w wykonaniu marki Elementy