Elementy

Bliżej im do tradycyjnego rzemiosła aniżeli typowej marki modowej i trzeba przyznać, że polska marka Elementy od początku konsekwentnie stawia na zrównoważoną modę unikając podążania za zmiennymi trendami

Doskonałym przykładem jest kultowy już w polskiej modzie wełniany płaszcz. Model Coco, który ubiegłej jesieni pokochały polskie i zagraniczne blogerki i w tym sezonie powrócił na salony w nowej, bogatszej gamie kolorystycznej. Do tradycyjnej czerni, granatu i wyrazistej zieleni dołączył on, z rudego sukna, sprawiając, że szare ulice od razu nabrały rumieńców.

Marka Elementy nie zapomina też o kobietach lubiących sportowe rozwiązania. Specjalnie dla nich powstały kurtki bomberki odszyte z ciepłego moheru.

elelemnty_designalive (5)

elementy_designalive (10)

– Projektowanie płaszczy sprawia mi największą przyjemność. Konstruując kolejne modele, zawsze myślę o naszych klientkach i o tym, czego oczekują. Płaszcz towarzyszy im przez cały sezon jesienno-zimowy. Dlatego musi być ciepły i wygodny, a do tego przykuwać wzrok innych. W końcu tworzymy je z myślą o świadomych, pewnych siebie kobietach – mówi Marta Garbińska-Włodarczyk, dyrektor kreatywna i projektantka marki.

elelemnty_designalive (3)

Główną rolę w sezonie jesień-zima odgrywają materiały, szczególnie cupro oraz lyocell. Tekstylia te są pozyskiwane z celulozy: cupro — z tej znajdującej się w nasionach bawełny, a lyocell — drzewnej. Dzięki temu są w 100% biodegradowalne i wytwarzane w „zamkniętym obiegu”. Choć z wyglądu przypominają jedwab, w przeciwieństwie do niego są tkaninami wegańskimi. W poprzednich kolekcjach marki Elementy nieśmiało pojawiały się tylko w niektórych projektach, w tej aktualnej zaznaczają swoją obecność już częściej.

elelemnty_designalive (8)

elelemnty_designalive (2) Elementy

elelemnty_designalive (6) Elementy

elelemnty_designalive (4) Elementy

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

25-lecie Macieja Zienia

25-lecie Macieja Zienia

Warszawa | 19 grudnia 2023

Partnerem jubileuszu i towarzyszącego mu niezwykłego pokazu mody był Tubądzin

Skandalistka Mary Quant

Skandalistka Mary Quant

Londyn | 26 marca 2023

Historia brytyjskiej projektantki, która szokowała krótkimi spódniczkami

Sztuka ubierania

Sztuka ubierania

Warszawa | 17 stycznia 2023

Pierwsza niezależna kolekcja Jana Chodorowicza w mocnym odcieniu Pantone 072C