Dornbracht kształtuje nowe, cyfrowe technologie w łazience (wideo)

Iserlohn | TP

24 października 2013 | Design | Rzeczy | Styl życia | Wideo |

Zgodnie z nowym hasłem marki „Culturing Life”, producent luksusowej armatury łazienkowej i kuchennej, firma Dornbracht, prezentuje nowe, cyfrowe technologie w łazience.

Zgodnie z nowym hasłem marki „Culturing Life”, producent luksusowej armatury łazienkowej i kuchennej, firma Dornbracht, prezentuje nowe, cyfrowe technologie w łazience.

Świat się zmienił. Dużą rolę odgrywa nie tylko gwałtowna przemiana w kierunku technologii cyfrowej, lecz również silnie wpływający na nasze życie megatrend dbania o zdrowie. W jaki sposób wykonane muszą być produkty i systemy, by optymalnie wspierać nasze życie? Ciągłe poszukiwanie odpowiedzi doprowadziło firmę Dornbracht do stworzenia systemu, który uwzględnia indywidualne potrzeby, a także przenosi do łazienki i kuchni wizjonerskie technologie – Smart Water.

Smart Water
Smart Water oznacza wizję wykorzystania licznych możliwości i szans, jakie daje cyfryzacja, do zastosowań w łazience i kuchni. Podstawą są opracowane przez firmę Dornbracht Smart Tools, które na nowo definiują komfort i bezpieczeństwo. Dwa pokrętła pozwalają jednym ruchem dłoni ustawić dokładną temperaturę i ilość wody, natomiast na czytelnym wyświetlaczu można odczytać przydatne ustawienia domyślne oraz pomocne funkcje do codziennych zastosowań. Przez Smart Tools można także regulować złożone choreografie z licznymi dyszami, jak to jest np. w konfiguracji prysznica Sensory Sky.

Sensory Sky – połączenie deszczu, mgły, światła i zapachu
Dzięki Sensory Sky można skorzystać z niezwykłej, zmysłowej kąpieli i poczuć się pod prysznicem jak pod gołym niebem. Różne rodzaje strumieni wody, mgła, oświetlenie i kompozycje zapachowe tworzą razem kompleksowe choreografie, które inspirowane są zjawiskami i atmosferą natury. Po delikatnym wciśnięciu przycisku rozpoczyna się wybrany scenariusz. Oprócz trzech zaprogramowanych choreografii natryski, dysze, światło i zapachy mogą działać oddzielnie i niezależnie od siebie, aby móc tworzyć indywidualny rytuał kąpieli pod prysznicem.

READJUST pobudza i wyostrza zmysły. Mgła i łagodny deszcz (28°C) odprężają po dniu pełnym wrażeń i bodźców – a następnie roztacza się łagodne światło poranka, niebo rozjaśnia się, a odbiór bodźców przez zmysły staje się znowu bardziej świadomy i intensywny. Kompozycja ze świeżych łąkowych ziół, woni drzew i słodkich owoców jagód przypomina przyjemny i delikatny zapach suchego runa leśnego i potęguje uczucie orzeźwienia po kąpieli.

RELEASE opiera się na zjawisku natury, jakim jest intensywny letni deszcz, który jednocześnie oczyszcza i uwalnia. Różnego rodzaju strumienie wody, ożywiająca temperatura i gra światła podczas tej wyrazistej choreografii sprawiają, że nagromadzona energia zostaje rozładowana. Towarzyszy temu orzeźwiający, tropikalny zapach, będący mieszanką woni cytrusów i ziemi. Możliwość wyboru pomiędzy zimną (18°C) i ciepłą wodą (35°C) w przypadku deszczowej kurtyny oraz fascynująca harmonia pomiędzy letnim deszczykiem i błyskaniem się zwiększa poczucie wolności – nowy początek dla ciała, umysłu i duszy.

REJOICE chroni, otula ciało i uspokaja. Zewnętrzna, ciepła deszczowa kurtyna (35-38°C) staje się powierzchnią projekcyjną dla światła, na której krople wody mienią się kolorami tęczy. Oprócz tego poetycka kompozycja zapachowa łączy świeżość i przejrzystość z drzewnymi nutami i słodką, aromatyczną wonią. Złożona i harmoniczna gra kolorów, zapachów i rodzajów strumieni ogarnia stopniowo cały organizm i jednoczy wszystkie zmysły.

Personal needs, individual spaces
Wieloletnia konfrontacja firmy Dornbracht z przestrzenią życiową, jaką jest łazienka, oraz badanie powtarzanych wielokrotnie czynności powodowało, że nasuwały się nowe pytania: jak można ułatwić te procesy? Co pomoże nam uzyskać lepszą jakość życia i czasu?

Nowe, specjalne dysze do stref „Cleansing”, „Showering”, „Bathing” i „Foot Bathing” są precyzyjnie dopasowane do potrzeb w odniesieniu do danej czynności: dzięki temu obrotowa wylewka na umywalce umożliwia wygodne płukanie jamy ustnej, natrysk ręczny ułatwia mycie włosów, a wyciągana dysza sprawia, że polewanie ramion i czoła jest szczególnie wygodne. Oprócz standardowej, ręcznej obsługi wszystkie dysze mogą być sterowane poprzez nowe, cyfrowe elementy obsługowe Smart Tools. Jednym ruchem dłoni można ustawić dokładną temperaturę i ilość wody.

Dzięki możliwości łączenia różnych produktów firmy Dornbracht indywidualizacja w odniesieniu do formy, wykorzystania wody i sterowania strumieniem wody nie jest już niczym nieograniczona. Produkty stają się niezwykłym, modułowym systemem, dopasowanym do indywidualnych potrzeb człowieka. W ten sposób firma Dornbracht wciąż na nowo kształtuje – kultywuje – życie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena znów rekordowa

Sexy and bastard

Poznań | 26 lutego 2014

Za nami już szósta edycja Areny Design w Poznaniu (18-21 lutego).

Design Alive Awards 2013 on tour

Tournee rozpoczęte

PoZNAŃ | 20 lutego 2014

Wystawa Design Alive Awards 2013 wyruszyła w trasę po Polsce.

Arena Design: Christian Sieger go?ciem Design Alive Talks

Sieger w Poznaniu

POZNAŃ | 12 lutego 2014

Christian Sieger ze studia Sieger Design będzie gościem Areny Design.

Gala 2013. Wielkie święto w kinie Iluzjon

Wielka gala

Warszawa | 28 listopada 2013

Na ten moment czekaliśmy od kilku miesięcy.