Dornbracht i cyfrowa łazienka

Iserlohn | MAK

26 kwietnia 2013 | Design | Rzeczy | Styl życia |

Znany niemiecki producent armatury oraz wyposażenia do łazienek i kuchni prezentuje nową technologię, która łączy ze sobą komponenty w łazience, zapewniając wygodę i indywidualizację ich zastosowania.

Znany niemiecki producent armatury oraz wyposażenia do łazienek i kuchni prezentuje nową technologię, która łączy ze sobą komponenty w łazience, zapewniając wygodę i indywidualizację ich zastosowania.

Nowy system nazywa się Smart Water i wykorzystuje możliwości cyfryzacji w łazience. Jego podstawą są Smart Tools, dzięki którym użytkownik na nowo może zdefiniować komfort, bezpieczeństwo i wrażenia w łazience czy kuchni. Pomocne okazują się więc dwa pokrętła, które pozwalają jednym ruchem dłoni ustawić dokładną temperaturę i ilość wody, natomiast na czytelnym wyświetlaczu można odczytać przydatne ustawienia domyślne oraz pomocne funkcje do codziennych zastosowań.

Co więcej, układ elementów obsługowych uległ decentralizacji, stąd elastycznie i przede wszystkim oddzielnie można instalować elementy obsługowe oraz wylot wody. Przy pomocy Smart Tools można też regulować złożone choreografie z licznymi dyszami. A zminimalizowana i zarazem uniwersalna forma sprawia, że urządzenia komponują się z różnorodnym wzornictwem i innymi seriami produktów.
Firma stawia także na prostotę: zamiast skomplikowanych struktur menu w Smart tools mamy do czynienia z intuicyjnym i logicznym zastosowaniem, zgodnie z zasadą Smart Water – „Hot, cold, click”. – Łazienka staje się cyfrowa. Smart Tools już dziś stanowią podstawę dla łazienki i kuchni przyszłości – tłumaczy Andreas Dornbracht, prezes firmy.

Koncepcja została opracowana przez Dornbracht we współpracy z Sieger Design, Square one i Meiré und Meiré.

Nowa rozwiązanie pojawi się w połowie tego roku.

Więcej: www.dornbracht.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena znów rekordowa

Sexy and bastard

Poznań | 26 lutego 2014

Za nami już szósta edycja Areny Design w Poznaniu (18-21 lutego).

Design Alive Awards 2013 on tour

Tournee rozpoczęte

PoZNAŃ | 20 lutego 2014

Wystawa Design Alive Awards 2013 wyruszyła w trasę po Polsce.

Arena Design: Christian Sieger go?ciem Design Alive Talks

Sieger w Poznaniu

POZNAŃ | 12 lutego 2014

Christian Sieger ze studia Sieger Design będzie gościem Areny Design.

Gala 2013. Wielkie święto w kinie Iluzjon

Wielka gala

Warszawa | 28 listopada 2013

Na ten moment czekaliśmy od kilku miesięcy.