Dom w Radości. Przytulność w stylu mid-century

Specjalistka od projektów niepowtarzalnych, umiejętnie żonglująca ikonami, vintage, sztuką i nonszalanckimi bibelotami, projektantka i właścicielka studia Colombe Design – Marta Chrapka – zaprojektowała wnętrza położonego w lesie, otoczonego pięknym ogrodem domu. Poznajcie Dom w Radości.

Głównym założeniem projektowym było nadanie wnętrzu oszczędnej formy stylu mid-century, umożliwiającej uniwersalne połączenie współczesnej bryły z potrzebą uzyskania klimatu dawnych wnętrz. Zadanie było proste: miało być przytulnie. Białe ściany i dużo drewna, wszystko przyjazne środowisku, w ciepłej kolorystyce. Ważne było zachowanie dużych, otwartych przestrzeni, w takich bowiem domownicy czują się najlepiej.

Meble w większości należały do właścicieli – poddane zostały niewielkiej renowacji lub wymianie tapicerki. Kuchnia zainspirowana była stylem japońskim (przeszklenia w ramach), połączonym z mid-century (forniry) i domieszką klasyki (wyspa w kolorze „setting plaster” Farrow and Ball).

Marta Chrapka: – Przyciągam upragnione zlecenia

Oświetlenie w głównej mierze to produkty Ay illuminate – charakteryzują się surowymi formami i naturalnymi materiałami wpisanymi w nurt wabi-sabi, który inspiruje właścicielkę. Jej zdobycz stanowią również kilimy (produkty firmy BFGR), a plakaty i obrazy to głównie pamiątki z podróży.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

W sypialni głównej, za ścianą z wezgłowiem, ukryto schody prowadzące na poddasze – mieści się tam pracownia gospodarzy: artystów, którzy pracują w domu. Latem całe życie przenosi się do ogrodu, a w deszczowe dni – do wolno stojącej oranżerii.

Dom w Radości. Przytulność w stylu mid-century!

Więcej na: www.colombe.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom, który żyje

Dom, który żyje

Warszawa | 24 lipca 2023

Pełne kolorów wnętrze domu na Saskiej Kępie projektu Marty Chrapki

Eklektyczna dusza

Eklektyczna dusza

Warszawa | 15 lipca 2023

Symfonia kolorów i tekstur projektu Marty Chrapki ze studia Colombe

Kolory rodzinnego życia

Kolory rodzinnego życia

Warszawa | 29 stycznia 2023

Zaglądamy do mieszkania pasjonatów sztuki i muzyki projektu Marty Chrapki