Willa z widokiem na puszczę

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka pod Poznaniem niezależnie od pory roku przyciąga licznych miłośników natury. Gęste lasy, rzadkie gatunki roślin oraz błoga cisza stanowią połączenie idealnie sprzyjające odpoczynkowi. Nie dziwi zatem, że to właśnie to miejsce wybrali klienci pracowni Skowrońska Sekulska, by wybudować swój dom.

Choć Monika Skowrońska oraz Sandra Sekulska zajmują się projektowaniem wnętrz, w wypadku tego zlecenia ich zaangażowanie w projekt rozpoczęło się jeszcze na etapie budowy.

– Projekt aranżacji powstawał równolegle z koncepcją architekta. Dzięki temu już na wczesnym etapie mogliśmy wspólnie zaplanować układ pomieszczeń precyzyjnie odpowiadający potrzebom jego przyszłych użytkowników – wspomina Monika Skowrońska. Samym klientom zależało także na tym, aby wnętrze było płynnym uzupełnieniem zewnętrznej formy, a wystrój funkcjonalny i  ponadczasowy.

Obejmującą aż 160 m kw. aranżację oparto na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Połączenie betonu, kamienia i drewna znajdziemy w niemal każdym pomieszczeniu, a z pozoru zimne faktury ociepla przemyślana paleta kolorów. Spełniając życzenie klientów, projektantki nawiązały do elementów konstrukcyjnych budynku za sprawą czarnych stalowych schodów oraz czarnych akcentów w kuchni, sypialni oraz w salonie.

Większość mebli to autorskie projekty, które powstały specjalnie z myślą o potrzebach mieszkańców domu. Swoje miejsce znalazła tu również wygodna sofa Modalto oraz stół z litego drewna polskiej marki Hoom. Na oświetlenie składają się projekty Aqform, Marset oraz Nemo, w kuchni znajdziemy zaś blaty ze spieków kwarcowych Dekton od Cosentino. Tekstylne tapety, które wykorzystano m.in. w sypialni, pochodzą z oferty marki Vescom. Dodatki w skandynawskim stylu od firmy Muubs wybrała z kolei osobiście właścicielka domu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną