Od wsi do wsi

Airbnb we współpracy z włoskim Ministerstwem Dziedzictwa Kulturowego w 2017 roku zainicjowało projekt wspierający rozwój turystki na terenach wiejskich. Italian Villages to inicjatywa, która ma na celu promocję obszarów położonych z dala od głównych szlaków turystycznych i wspieranie małych, lokalnych inicjatyw. Projektem objętych jest 40 wiosek.

Właśnie tutaj, we włoskich wsiach i miasteczkach, tętni prawdziwe serce kraju. W otoczeniu unikalnych krajobrazów można rozkoszować się prawdziwymi smakami i lokalnym klimatem oraz docenić siłę tutejszej tradycji.

W tym roku w trzech kolejnych miejscowościach (Lavenone  w Lombardii, Civitacampomarano  w Molise i  Sambuca di Sicilia  na Sycylii) zrewitalizowano kolejne budynki, dostosowując je do potrzeb turystów i udostępniając na platformie Airbnb.

Projekt nieustannie zyskuje na znaczeniu, a wszystko to pod kuratelą włoskiej artystki Federiki Sali, współpracującej z grupą doskonałych artystów. Ich działania wynikają z dialogu z lokalną społecznością oraz ambicji, by tworzyć dzieła, które zmieniają zwykłe domy w prawdziwie artystyczne wizje.

Więcej na: www.italianvillages.byairbnb.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Villa Copenhagen. Hotel, który promuje idee świadomego luksusu

Hotel bez pantofli

Kopenhaga | 6 lutego 2021

Villa Copenhagen. Hotel, który promuje idee świadomego luksusu

Brian Chesky, szef Airbnb: – Definicja podróżowania ulegnie zmianie już na zawsze

Nowa era podróży

San Francisco | 23 lipca 2020

Szef Airbnb: – Definicja podróżowania ulegnie zmianie już na zawsze

Dom artysty

Dom artysty

Włochy | 22 listopada 2019

Lorenzo Vitturi i Eligo Studio dla Airbnb