Designerski showroom Flokk otwarty

Na warszawskiej mapie dobrego designu pojawiło się nowe miejsce. Designerski showroom Flokk to przestrzeń stworzona z myślą o architektach, projektantach wnętrz, miłośnikach dobrego wzornictwa, poszukujących rozwiązań biurowych, które wyróżnia odpowiedzialne podejście do naszego środowiska. Miejsce, gdzie „zrównoważony rozwój” przestaje być jedynie powtarzanym hasłem. Tutaj rodzą się idee przyjazne naszemu ekosystemowi.

440-metrowa przestrzeń przy ulicy Konstruktorskiej 12A, zaprojektowana przez poznańską pracownię mode:lina, to adres do zapamiętania przez wszystkich tych, dla których troska o świat to coś więcej niż segregacja śmieci. Flokk to dom marek – HAG, RBM, RH, OFFECCT, Giroflex czy BMA – specjalizujących się w rozwiązaniach biurowych, które wyróżnia głębokie myślenie projektowe.

Celem grupy Flokk jest tworzenie produktów, które służą oczyszczeniu naszej planety, a nie jej zaśmiecaniu. To nieco inny punkt patrzenia na świat. Spogląda się głębiej, po to, aby zaprojektować bardziej zrównoważone rzeczy, lepsze dla użytkownika, bardziej elastyczne, z ponadczasowym designem, o dłuższym cyklu życia.

Flokk jest pionierem w zakresie zrównoważonego rozwoju. Już na początku lat 90, jako pierwsza firma w branży, zatrudnił pracownika, który zaczął zajmować się sprawami środowiska i klimatu. Od tego czasu Grupa niezmiennie poszerza wiedzę w tym temacie oraz pielęgnuje etos: w życiu musi chodzić o coś więcej. Więcej niż tylko konsumowanie kolejnych dóbr czy maksymalizowanie zysków. Flokk w swych działaniach chce mieć pewność, że to co robi jest dobre dla naszych dzieci, sąsiadów i klimatu.

– Otwieramy się dla Was! Inspirujące wnętrze oraz produkty stworzone z miłością do natury – takie właśnie motto towarzyszyło otwarciu showroomu, które miało miejsce w czwartek 23 stycznia 2020 r. W uroczystości udział wzięło ponad 300 osób z rynku: dystrybutorzy, architekci, projektanci oraz przedstawiciele mediów.

Polska oraz rynek Europy Środkowo-Wschodniej stały się obszarem szczególnie ważnym dla grupy Flokk. Świetnie funkcjonująca i stabilna gospodarka oraz rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiły, że w takim miejscu nie mogło zabraknąć showroomu Flokk.

– Mamy dużo do zrobienia – mówiła podczas swego przemówienia Magdalena Borowiec, dyrektor marketingu Profim oraz Flokk Polska. – To miejsce dla Was! Chcemy angażować się w inicjatywy edukacyjne dotyczące zrównoważonego rozwoju. Chcemy dzielić się naszą wiedzą. Chcemy, abyśmy wspólnie zrobili coś dobrego. Z polską fantazją i odwagą oraz ze skandynawskim podejściem do środowiska możemy zrobić dużo dobrego. Jestem przekonana, że razem to zrobimy.

Pięknie zaprojektowana dwukondygnacyjna przestrzeń tworzy przyjazną atmosferę sprzyjającą spotkaniom. Naturalne materiały, pastelowe kolory wnoszące ciepło do wnętrza, minimalizm oraz starannie przemyślane produkty sprawiają, że w showroom Flokk po prostu chce się przebywać. Grupa Flokk nie tworzy bowiem tylko krzeseł, na których wspaniale się siedzi. Tu projektuje się funkcje przestrzeni i mebli, które mają za zadanie zdefiniować środowisko pracy teraz oraz w przyszłości i inspirować do nowego sposobu myślenia. Przyjdźcie zobaczyć!

Showroom Flokk, ul. Konstruktorska 12A, Warszawa.

Więcej informacji na stronie www.flokk.com

Flokk – Inspirowanie do lepszej pracy rozumiemy jako bycie liderem w dostarczaniu idealnych mebli. Nasze projekty skupiają się na trosce o dobre samopoczucie i wydajność, a za cel obraliśmy sobie inspirowanie do lepszej pracy naszych klientów w różnych krajach. W ciągle zmieniającym się świecie zdecydowaliśmy się na podejście ukierunkowane na człowieka i głęboko przemyślane projekty. Tworzymy innowacyjne wizualne koncepcje, a następnie – we współpracy z innymi uzdolnionymi specjalistami (np. architektami) – zmieniamy je w wygodne przestrzenie. Wspierający nas eksperci są do usług naszych klientów i kontrahentów, aby wspólnie z nimi zaaranżować niemal każde miejsce pracy czy przestrzeń publiczną.

mode:lina architekci – polska pracownia projektowa z Poznania, założona w 2009 przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka. Jej projekty były publikowane w ok. 100 wydawnictwach krajowych i międzynarodowych. Wielokrotnie nagradzana w międzynarodowych i krajowych konkursach za projekty wnętrz.

Profim to lokalna marka w globalnym świecie. Firma swoją pozycję na rynku europejskim buduje od 28 lat, a od ponad roku jest członkiem Grupy Flokk. Wierzymy, że piękne wnętrza można tworzyć w ramach każdego budżetu.

showroom_flokk_designalive

showroom_flokk_designalive-2

showroom_flokk_designalive-3

showroom_flokk_designalive-4

showroom_flokk_designalive-5

showroom_flokk_designalive-6

showroom_flokk_designalive-7

showroom_flokk_designalive-8

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wygodne home office

Wygodne home office

Warszawa | 28 marca 2023

Zaglądamy do domowych biur architektek wnętrz z Jam Kolektyw

Meble tworzone z misją

Meble tworzone z misją

Tibro | 20 lipca 2021

Offecct to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią klasykę i prostotę