Coco Villa. Wakacje w raju

W rajskiej scenerii kostarykańskiej dżungli powstał wyjątkowy ośrodek wypoczynkowy z widokiem na ocean. Na kompleks Art Villas Resort składają się trzy budynki, każdy zbudowany w innym stylu, oraz wielofunkcyjny pawilon. Za ich stworzenie odpowiadały aż trzy różne studia architektoniczne. Coco Villa to najnowsza część wspaniałego kompleksu.

Coco Villa – czym wyróżnia się budynek na tle kompleksu Art Villas Resort

Po odniesieniu ogromnego sukcesu biznesowego z czeską firmą Eyelevel, Filip Žák i jego żona Petra porzucili życie w mieście i wyjechali na Kostarykę. Na ogromnej działce, otoczonej niemal 2,5 hektarami dżungli, oferującej widok na Playa Hermosa i Ocean Spokojny, położonej na południowo-zachodnim wybrzeżu kraju, milionerzy wybudowali betonowy dom zaprojektowany przez praską pracownię Refuel Works. Następnie zaczęli stopniowo przekształcać swoją posiadłość w ośrodek wypoczynkowy, który obecnie obejmuje kilka rezydencji.

Coco Villa oraz tropikalny pawilon Wing to dzieło architektów z pracowni Archwerk, betonowa Art Villa powstała dzięki pracy projektantów z Refuel Works natomiast za koncepcję Atelier Villa odpowiedzialne jest studio Formafatal, które również połączyło cały ośrodek w unikalny, zintegrowany kompleks. Noc w tym niezwykłym ośrodku kosztuje 5 tysięcy złotych.

Coco Villa wyróżnia się niestandardową formą. Pięć odrębnych konstrukcji w kształcie stożka zostało połączonych otwartymi tarasami, sprawiając, że dzika natura jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. „Budynki” lewitują kilka metrów nad ziemią i przypominają domki na drzewach. Wnętrza są minimalistyczne, a ich sercem są otulone moskitierą sypialnie  – dziką przyrodę i ocean podziwiać można więc bezpośrednio z łóżka. Kuchnia i jadalnia mieszczą się w odrębnym budynku, do którego dostęp mają wszyscy goście ośrodka.

Więcej na: www.archwerk.cz

www.artvillas.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Natura ujarzmiona

Natura ujarzmiona

Paryż | 13 maja 2022

Wyjątkowa siedziba instytutu medycyny naturalnej projektu Formafatal

Raj pośrodku dżungli. Zachwycający projekt czeskiego studia na Kostaryce

Atelier Villa

Kostaryka | 3 czerwca 2020

Zachwycający projekt czeskiego studia na Kostaryce

Co za miejsce! Poezja wina w czeskim ujęciu studia Formafatal

Poezja wina

Praga | 7 maja 2020

Winiarnia Autentista w Pradze w ujęciu studia Formafatal