Spektakularna rewitalizacja apartamentów przy Foksal 13/15

Zlokalizowane przy Trakcie Królewskim kamienice Foksal 13/15 uznawane są za najbardziej spektakularną rewitalizację w Warszawie. Dwa XIX-wieczne budynki to jedne z nielicznych, które przetrwały II wojnę światową niemal w nienaruszonym stanie, przechowując w swych wnętrzach bogactwo detali i zdobień z czasów belle epoque. Teraz odzyskały swój dawny blask i znów tętnią życiem, ponieważ większość z 55 apartamentów jest już sprzedana.

Stojąca za inwestycją firma Ghelamco zaprezentował właśnie dwa w pełni urządzone apartamenty pokazowe łączące światowe trendy w designie z ponadczasową klasyką. Projekt aranżacji wnętrz został przygotowany przez pracownię Tremend, która zadbała o stylowe połączenie elegancji z nowoczesnością. 

Foksal 13/15

W oparciu o polskie marki

Bazę projektu stanowiły wysokie, pełnie światła wnętrza, a także oryginalne posadzki, odnowione i ułożone według pierwotnego wzoru. Z pięknymi sufitowymi sztukateriami idealnie współgrają natomiast jasne ściany z wydzielonymi polami panneau. Nie mogło zabraknąć też złotych akcentów widocznych w elementach wyposażenia, takich jak stoliki, obrazy czy lampy. Projekt oparto na znanych polskich markach słynących z dbałości o detale.

Aranżując wnętrza apartamentów Foksal postawiliśmy na materiały wysokiej jakości, by w pełni podkreślić prestiż tego miejsca. Dlatego też meble kuchenne w zabudowie wykończono fornirem ze szlachetnego drewna, dzięki czemu zachowują swój naturalny urok i satynową delikatność. Welurowe tkaniny obiciowe, którymi wykończone są wezgłowia łóżek, wprowadzają pałacowy, ciepły styl i nawiązują do zasłon z tej samej tkaniny. W łazience wykorzystano okładziny w naturalnej kolorystyce kamienia oraz meble i wyposażenie łączące funkcjonalność z designem – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend.

Foksal 13/15

Foksal 13/15. Architektoniczne klejnoty stolicy

Apartament w kamienicy Foksal 15, mający 116 metrów kwadratowych powierzchni, utrzymany jest w jasnych barwach. Składa się z przestronnego salonu z dużymi, przesuwnymi oknami, dwóch łazienek, dwóch sypialni oraz osobnej kuchni.  Drugi apartament, znajdujący się pod adresem Foksal 13, ma ponad 131 metrów kwadratowych oraz południową ekspozycję. W części centralnej znajdują się salon i duża jadalnia połączona z kuchnią. Oprócz tego znajdziemy w nim gabinet oraz królewską sypialnię z własną łazienką z wolnostojącą wanną i dużym oknem. 

– Kamienice Foksal są architektonicznymi klejnotami na mapie stolicy i ważną częścią jej historii, którą jako odpowiedzialny deweloper chcemy współtworzyć. Przy odnawianiu kamienic nie szczędziliśmy środków, aby dopracować wszystkie, nawet najdrobniejsze detale – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage na Powiślu

Vintage na Powiślu

Warszawa | 25 października 2023

Tak mieszka projektantka Daria Wachowicz z pracowni Dash Interiors

Ze stolicą u stóp

Ze stolicą u stóp

Warszawa | 21 września 2023

Look Up, czyli najnowsze miejsce ewentowe na dachu stolicy projektu MIXD