Mazurski rezerwat relaksu Borisa Kudlički

Nie… To nie podmiejski kompleks położonych w szczerym polu zmultiplikowanych domów mieszkalnych. Projekt Borisa Kudlički to zespół trzydziestu pięciu domków wypoczynkowych.

Kalbornia Mazury to zespół budynków powstających w okolicach Działdowa. Ich przeznaczeniem jest niesienie wakacyjnego relaksu ich właścicielom lub gościom, którzy zdecydują się na wynajem.

Inwestor chciał stworzyć miejsce pełne ciszy i spokoju, które pozwoli w pełni wyeksponować walory okolicznej przyrody. I taki właśnie jest projekt Borisa Kudlički.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Projekty domów nad jeziorem zawsze zaczynają się od głębokiej analizy otaczającej dane miejsce przyrody. Przed przystąpieniem do tworzenia wstępnej koncepcji, architekci z Boris Kudlička with Partners postanowili wnikliwie przeeksplorować okolicę. Chcieli dokładnie poznać kontekst krajobrazowy, kształt terenu i charakterystykę jeziora Dąbrowa Wielka. Nie mogło być inaczej, skoro to natura miała stanowić główne źródło inspiracji. 

Jak nietrudno się domyślić projekt Borisa Kudlički stawia na naturalne materiały i takąż samą kolorystykę. Tu nie potrzeba struktur, które konkurowałyby z pełnym zieleni otoczeniem.

Z szacunkiem dla przyrody, skromnością, ale i elegancją wypada bardziej wtopić się w otoczenie, co zresztą zaprojektowane przez Borisa Kudličkę obiekty czynią.

Kolorystyka wnętrz domów odwołuje się zatem do odcieni zieleni, szarości i beżu. Każdy z domów można jednak spersonalizować. Inne mogą być aranżację wnętrz czy sauny. Charakterystyczną cechą domów są duże przeszklenia. Te doskonale zresztą korespondują ze szczapami poukładanego obok drewna opałowego. Jest elegancko, ale jednocześnie i casualowo.

Cały czas ciągnęło mnie do architektury

Wszystkie elementy starannie zaplanowano. Projekt Borisa Kudlički zakłada minimalizację wpływu budowy na środowisko. Jednocześnie kompleks ma być komfortowy.

Zaprojektowano więc tu prywatną recepcję z lobby, strefę wellness, siłownię oraz basen zewnętrzny, plażę i restaurację. W sezonie działać będzie też kino plenerowe, amfiteatr, przystań z pomostem.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przyszłość wellness

Przyszłość wellness

Warszawa | 19 czerwca 2023

Zmysłowe wnętrze Sense Med Concept od Boris Kudlička with Partners

Chatka wśród paproci

Chatka wśród paproci

Probark Mały | 22 września 2022

Z zewnątrz sielskie uroczysko, wewnątrz designerskie cuda i feeria kolorów

Green line. Dom w naturze

Dom w naturze

Warmia | 23 sierpnia 2019

Nowoczesny dom, dyskretnie wpisany w kontekst miejsca