Beza Projekt dla Wozowni

Warszawa |

1 grudnia 2019 | Architektura | Miejsca |

W zapomnianej 200-letniej wozowni, w samym centrum Warszawy przy placu Trzech Krzyży powstało miejsce, które kolejny sezon dobrze nas karmiło i gościło. Klimatyczny bar Wozownia to ostatnio jedna z ciekawszych miejscówek w Warszawie – świetna energia, dobre jedzenie, luźna atmosfera i kreatywni ludzie. To właśnie dlatego  – i to po raz drugi – udało nam się z Wozownią stworzyć wspólny bar Domu Idei podczas warszawskich targów Warsaw Home

Kreatywny miks wzornictwa i smaków w Wozowni ma swoją kontynuację – w ten weekend warszawski bar pokazał swoją zimową odsłonę. Nowy ocieplany pawilon w podwórzu przy Placu Trzech Krzyży sprawi, że będziecie mogli cieszyć się ulubionymi koktajlami i przekąskami nie tylko w sezonie letnim. W nowej przestrzeni zobaczymy wnętrze pełne drewna, tkanin i wygodnych mebli, wszystko, co sprawi, że poczujemy się w nim ciepło i dobrze.

Za projekt pawilonu odpowiada studio Beza Projekt. Niezwykle utalentowany zespół stworzył wnętrze pełne koloru, dobrej formy i typowej dla siebie stylistyki, w której design łączy się ze sztuką w mocno graficznym zestawieniu. Widzimy musztardowe, pluszowe zasłony wydzielające przestrzeń, skórzane sofy w odcieniach granatu oraz kultowe krzesła Bruno Reya. Dominuje piec z elektrycznym kominkiem wyłożony biało-czarnymi kaflami. Całość wydaje się być wizualną parafrazą ciepła z mocno artystycznym sznytem. Ważnym elementem projektu stała się instalacja fotograficzna “Szał x Wozownia” wykonana przez Jacka Kołodziejskiego, nawiązująca do obrazu “Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego. Wnętrze choć balansuje na styku projektowania i artyzmu nie przytłacza, nie dominuje, nie udaje innego niż jest – ekipie udało się stworzyć idealną scenografią do zimowej, fantastycznej zabawy.

Gratulujemy i zapraszamy!

wozownia_bezaprojekt_designalive - 1

wozownia_bezaprojekt_designalive - 9

wozownia_bezaprojekt_designalive - 8

wozownia_bezaprojekt_designalive - 7

wozownia_bezaprojekt_designalive - 6

wozownia_bezaprojekt_designalive - 5

wozownia_bezaprojekt_designalive - 4 Wozownia

wozownia_bezaprojekt_designalive - 3 Wozownia

wozownia_bezaprojekt_designalive - 2 Wozownia

 

wozownia_bezaprojekt_designalive Wozownia

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dolce vita po polsku

Dolce vita po polsku

Warszawa | 3 maja 2022

Lupo w budynku z lat 90. XX w. to nowy projekt założycielek słynnej Charlotte

Gdy nie chcesz żyć w zwyczajnym mieszkaniu… Apartament jak paczka owocowych landrynek

Landrynka

Tokio | 29 września 2020

Tokijski apartament zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana