Pełen ekspresji penthouse pary artystów

– Długie miesiące izolacji wyzwoliły w nas potrzebę obcowania z kolorami i wyrażania indywidualnej ekspresji – podkreślają projektanci z australijskiego studia YSG prezentując penthouse Dream Weaver.

Obejmująca 400 m kw. przestrzeń w dzielnicy Darlinghurst w Sydney należy do pary artystów, którym zależało, aby mieszkanie odzwierciedlało ich pełne pasji podejście do życia.

Pasji, rzeczywiście tu nie brakuje. Przygotowując aranżację architekci sięgnęli bowiem po stylistykę hiszpańskich restauracji serwujących tapasy, którą połączyli z surrealistycznymi dziełami sztuki oraz futurystycznym umeblowaniem inspirowanym filmami Pedro Almodóvara.

W strefie dziennej królują grube, puchate dywany, patchworkowe sofy oraz kudłaty, różowy fotel stojący w asyście trzech cylindrycznych lamp wykonanych z kolorowego szkła. Nieco dalej znajdują się przesuwne drzwi z okrągłym, bursztynowym iluminatorem, który właśnie do nich nawiązuje.

W tak wielobarwnej przestrzeni szczególne wrażenie robi czarna zabudowa kuchenna znajdująca się na przeciwległej ścianie. Matowa powierzchnia ciekawie kontrastuje z lśniącą powłoką kafli na ścianie, a zarazem stanowi idealną przestrzeń do wyeksponowania wielobarwnej kolekcji zastawy. Z tego miejsca już tylko granitowa wyspa w odcieniu Lapis lazuli dzieli nas od prawdziwego serca domu, jakim jest wyposażony w kółka, duży stół jadalny zaprojektowany przez Adama Goodruma

Odrobinę mroku odnajdziemy również w sypialni. Tu jednak czerń zastąpiła głęboka oberżyna wykonanej z forniru ramy łóżka oraz towarzyszących jej po obu stronach szafek nocnych i marmurowego zagłówka.

Przedłużeniem sypialni jest wypełniony zielenią taras z przytulnym kącikiem do pracy oraz garderoba. Kolekcja dużych roślin doniczkowych i sukulentów pełni tu jednak nie tylko funkcję ozdobną, ale również chroni mieszkańców przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Świątynia haptyczności

Świątynia haptyczności

Sydney | 12 sierpnia 2022

825 m kw. rezydencji wypełniono naturalnymi teksturami i ujmującą kolorystyką

Ostoja rodzinnego życia

Ostoja rodzinnego życia

Subiaco | 11 kwietnia 2022

Przebudowa rezydencji z 1908 r. Projekt architektki Beth George dla jej siostry

Stan nieważkości

Stan nieważkości

Wiedeń | 19 lutego 2022

Wiedeński apartament zachwyca luksusem w stylu lat 70.