Subtelna Praga Północ

Niewielkie 49-metrowe mieszkanie w poprzemysłowej części warszawskiej Pragi Północ należy do artystycznej duszy: estetki kochającej kolor i sztukę. Zadania stworzenia dla niej przestrzeni podjęła się Hanna Brzozowska ze studia Inbalance. Efekt? Kobiecy, miękki, nowoczesny. 

– Przestrzeń miała odzwierciedlać upodobania Inwestorki, być wyrazista i radosna, przy jednoczesnym zachowaniu balansu i wyważenia w zastosowanych akcentach kolorystycznych. – podkreśla projektantka.

Styl vintage spotyka się tu z nowoczesnymi, prostymi formami, wzbogaconymi o geometryczne akcenty meblami i barwnymi dodatkami. W surowym, deweloperskim mieszkaniu udało się uzyskać ducha i niepowtarzalny klimat. 

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

 

Pomieszczeniem, które zostało zaprojektowane w pierwszej kolejności i narzuciło ton reszcie mieszkania była kuchnia połączona z jadalnią.

Hanna Brzozowska zaczęła od zaaranżowania drobnych zmian układu pomieszczeń i wyburzenia ścianek. W ten sposób udało się zwiększyć ilość miejsca na przechowywanie, a sama kuchnia stała się większa i bardziej funkcjonalna.

Dolna część mebli w kolorze ciemnego drewna kontrastuje z różową zabudową u góry. Poszukiwanie idealnego odcienia wymagało paru podejść.

– Po kilku próbach udało się odnaleźć ten jedyny, wymarzony kolor, który przewija się również w innych częściach mieszkania. – wspomina właścicielka studia Inbalance.

Hanna Brzozowska_designalive

Zabudowy zostały zaprojektowane z ogromnym przywiązaniem do detalu. Kolorowe szafki zdobią dekoracyjne frezy i lamele. Część kuchenną zamyka kremowy regał z dekoracyjnym przeszkleniem nawiązującym do lameli na frontach różowej zabudowy.

Okrągły drewniany stół i krzesła z fantazyjnymi oparciami oddzielają kuchnię od części dziennej. Kremowa lamperia na ścianie, jasna sofa i fotel w odcieniu zgaszonej zieleni tworzą tło dla kolorowych dodatków. Jednym z najważniejszych i najmocniejszych akcentów w tej przestrzeni są wiszące nad kanapą ilustracje Karoliny Pawelczyk, które idealnie wpasowały się w estetykę mieszkania.

Z salonu przechodzimy do przedpokoju. Dużą szafę celowo zaprojektowano tak, by optycznie powiększyć strefę wejściową. Na fragmencie ściany przy szafie zastosowano tapetę w delikatny wzór, a także kolorowe wieszaki. Przy wejściu do łazienki, na tle kremowej lamperii stanęła drewniana konsola. Całość odbija się w lustrze z charakterystycznym różowym łukiem – motywem, powtórzonym z frontów kuchennych szafek.

Łazienka nawiązuje do reszty mieszkania. Zastosowano tu przyjętą w pozostałych pomieszczeniach paletę barw. Na ścianach pojawia się mozaika, którą znajdziemy pomiędzy szafkami kuchennymi. Do połowy wysokości ściany wykończono kaflami w odcieniach kremowego i brązowego lastryko. 

Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju. Za zielonym łóżkiem powtórzono motyw kremowej lamperii, do której odcienia dopasowano zasłony. Subtelne dodatki w postaci grafik i jasnej tapety dodają pomieszczeniu charakteru, jednocześnie nie dominują i nie przytłaczają. Tu można wypocząć i oddać się ulubionej lekturze.

Hanna Brzozowska

Założycielka Inbalance, autorskiego studia projektowania wnętrz prywatnych jak i komercyjnych. Projekty tworzone w jej pracowni powstają przede wszystkim w oparciu o kolor, geometrię, różnorodność faktur i materiałów. Odważna kombinacja powyższych elementów daje unikatowe i niepowtarzalne efekty, a wykorzystywany język projektowy pozwala idealnie dopasować koncepcję do potrzeb Klienta.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: