Apartament na Wyspie Spichrzów

W samym sercu Gdańska, na Wyspie Spichrzów – tuż nad rzeką Motławą, Hanna Brzozowska prowadząca studio Inbalance zrealizowała wyjątkowy projekt mieszkania pod nazwą Granaria. Z balkonu ulokowanego na ostatnim piętrze apartamentowca rozpościera się spektakularny widok na centrum miasta. Z balkonu można podziwiać Bazylikę Mariacką, pływające po rzece jachty oraz rzędy skąpanych w słońcu kamieniczek.

Część dzienna mieszkania na Wyspie Spichrzów jest przepełniona słońcem, a widoczny z salonu balkon i elewacja budynku są integralnym elementem apartamentu. To właśnie do minimalistycznej, białej elewacji nawiązują wszystkie pionowe, geometryczne podziały występujące we wnętrzu. Z salonu możemy dostrzec również fragment sypialni, którą oddzielają białe przeszklenia. Dzięki nim przestrzeń mieszkania wydaje się jeszcze większa.

Kuchnia z dekoracyjną wyspą, zaprojektowana i wykonana na specjalne zamówienie, stanowi centralny punkt przestrzeni dziennej. Delikatne odcienie bieli podkreślono geometrycznymi frezowaniami. Zestawiono je z fornirem czeczotowym oraz z zabudową lodówki w odcieniu terakoty, nawiązującą odcieniem do widzianych za oknem dachówek. Podział pomiędzy częścią kuchenno-jadalnianą a przestrzenią wypoczynkową podkreśla przylegający do wyspy czarny, drewniany stół. Również w sypialni wszystkie meble zostały zaprojektowane z myślą o tym wnętrzu. Wszystko po to, by maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni i zadowolić przyszłych mieszkańców. W łazience po pierwotnym układzie zaproponowanym przez dewelopera nie ma najmniejszego śladu, wszystko przeprojektowano tak, by pomieszczenie było możliwie jak najbardziej funkcjonalne.

Więcej na: www.inbalance.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: