Amour! Przez design do serca

Czy koniecznie musi być kiczowaty? Design na Walentynki ma wiele obliczy, my zebraliśmy najciekawsze projekty – niektóre z nich to ikony.

Te projekty powstały z miłości, ale nie tylko do designu. Oto przegląd 10 przedmiotów, do których nie tylko w Walentynki może szybciej zabić serce!

Oto design na Walentynki!

design na Walentynki

Amour!

Francuski artysta uliczny André Saraiva i Vipp zaprezentowali w tym roku efekty swojej współpracy – limitowaną kolekcję Amour. Kultowy kosz na śmieci oraz kuchnia Vipp otrzymały zastrzyk miłości i są teraz dostępne w charakterystycznym dla artysty różowym kolorze.

W imię równości

Niektóre walentynkowe projekty potrafią przybrać wymiar społeczny. Na właśnie taki krok zdecydowała się IKEA zapraszając do współpracy artystów ze społeczności 2SLGBTQ+.  Powstała kolekcja sof oddaje różnorodność sposobów wyrażania miłości. Jest barwnie, miękko a co najważniejsze – inspirująco.

We włoskim stylu

Któż może więcej wiedzieć o romantycznym designie niż Włosi? Alessi jest znakomitym dowodem, że romantyzowanie codziennych przedmiotów wcale nie musi skutkować kiczem. W ofercie marki znajdziemy choćby serduszko do otwierania orzechów czy słynną parę – Annę G. oraz Alessandro M. Duet korkociągów z okazji setnych urodzin marki powrócił w odświeżonym wydaniu – w sam raz na romantyczną kolację!

design na Walentynki

Hot Hearth

Walentynki to idealna okazja do obserwowania jak miłość rośnie. Również ta designerska. Hot Hearth to połączenie nowoczesnej technologii z prawdziwie walentynkowym urokiem. Aby otrzymać charakterystyczną dla Oskara Zięty formę 3D, płaskie serduszko należy włożyć na 20 minut do nagrzanego do 240 C piekarnika. Po wystygnięciu może służyć jako wieszak lub stylowa pamiątka.

design na Walentynki

Romantyczny pop-art

Choć powstał w 1959 roku, jego popularność nie słabnie. Fotel Heart Cone projektu Vernera Pantona to prawdziwa ikona designu, do dziś dostępna w ofercie Vitry. Stabilność krzesła gwarantuje podstawa ze stali nierdzewnej, za komfort odpowiedzialna jest natomiast wyściółka z pianki poliuretanowej. 

Ach te usta!

Bocca Sofa, stworzona w początku lat 70. zawojowała świat, a jej egzemplarze nie tylko można znaleźć w prywatnych domach, ale również w najsłynniejszych muzeach i galeriach świata. Produkowana jest do dziś, również w wersji kaszmirowej i wełnianej.

Veuve Clicquot Loveseat

Przypominające skierowane ku sobie płatki magnolii siedziska to Veuve Clicquot, projekt Karima Rashida. Różowy plastik oraz dedykowany stołeczek na butelkę szampana stwarzają idealną przestrzeń do romantycznego spotkania.

design na Walentynki

Miłość w prezencie

Słynna lampka Marcantonio również ma swoją walentynką odsłonę. Urocza myszka z żywicy w kolorze pudrowego różu wyciąga w stronę właściciela dowód swojego oddania – serduszko stworzone z czerwonej żarówki.

W hołdzie bliskości

Zaprojektowana przez  Pierra Yovanovitcha kolekcja LOVE zapewnia poczucie bliskości nawet kiedy siedzi się w dwóch osobnych fotelach. Miękkie obicie i zaokrąglona forma dosłownie obejmują siedzącego ciepłym uściskiem.

design na Walentynki

Serce przede wszystkim

Trudno o lepszy symbol miłości niż serce. To z kolei dopasowane do różnych funkcji potrafi przybrać nieraz zadziwiające formy. Przekonał się o tym Claesson Koivisto Rune, który wyginając metalowe rurki stworzył prawdziwie walentynkowe krzesło na zlecenie marki David Design.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przyszłość wellness

Przyszłość wellness

Warszawa | 19 czerwca 2023

Zmysłowe wnętrze Sense Med Concept od Boris Kudlička with Partners

W hołdzie klasyce

W hołdzie klasyce

Kopenhaga | 17 sierpnia 2021

Pierwszy projekt krzesła duńskiej marki Vipp zadebiutował w obrotowej odsłonie